Суспільство

У Дії з’явиться електронне посвідчення ветерана

У середу, 9 лютого, на черговому засіданні Кабінет Міністрів України прийняв проєкт постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо запровадження електронного посвідчення ветерана».

Нею запроваджуються електронні посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого та постраждалого учасника Революції Гідності, які діятимуть на рівні з їх паперовими аналогами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЦНАПі Чернігова запрацював шеринг документів через застосунок ДІЯ

Загалом нововведення стосуються майже 1,2 млн громадян – ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Невдовзі електронні посвідчення будуть доступні у застосунку Дія, і українські захисники завжди матимуть їх з собою у своїх смартфонах.

Постанова розроблена Міністерством у справах ветеранів України на виконання закону про вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана, який набув чинності 12 січня поточного року.

«Україна зробила ще один крок вперед у питаннях цифровізації. Сьогодні Уряд дав старт запровадженню електронного посвідчення ветерана, над яким ми працювали спільно з командою Дії та фахівцями Мінцифри. Нарешті буде налагоджено автоматизований обмін відомостями між Єдиним державним реєстром ветеранів та інформаційними системами, державними реєстрами та базами даних. Вже невдовзі понад мільйон захисників та членів їхніх сімей зможуть користуватися електронним посвідченням у своєму телефоні», – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, розробка та впровадження Єдиного державного реєстру ветеранів війни та електронного посвідчення ветерана є одним з пріоритетних напрямів діяльності Міністерства у справах ветеранів України у поточному році.

Електронне посвідчення ветерана реалізується Мінветеранів спільно з Мінцифрою за підтримки IREX.

Урядовий портал

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button