Суспільство

У ліси Чернігівщини повернулися бурі ведмеді (Фото)

У ліс на околиці села Отрохи, що на Чернігівщині, повернулися бурі ведмеді.

Сліди виявили екскурсоводи парку природи «Міжрічинський».

За словами Андрія Сагайдака, звір пройшов уночі городами та залишив доволі чіткі відбитки лап і характерну «клишоногу» слідову доріжку.

«У нашій країні ведмідь – вид, що перебуває під загрозою зникнення. Його занесено до Червоної книги України. Невелика популяція ведмедя є в Українських Карпатах.

В Українському Поліссі ведмідь постійно мешкає лише в Чорнобильському біосферному заповіднику. Зрідка його заходи відзначають у районах прикордонних із білоруссю та росією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Лондоні пройде благодійний матч, де збиратимуть кошти на відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею на Чернігівщині

У лісах межиріччя Дніпра-Десни ведмідь зник близько 90 років тому. Знайти його сліди сьогодні – особливо приємно», – пояснює екскурсовод.

За словами Сагайдака, цей ведмідь – великий молодий самець. Саме для них характерні далекі мандрівки на початку літа. Імовірно, звір перебуває в пошуках пари та придатної для життя території.

Небезпеки для людини цей ведмідь не становить. Звір хоч і сильний, але обережний і сторожкий. Живиться переважно рослинними кормами, личинками комах і падаллю. Але пам’ятати про його присутність у лісі варто.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button