У ліси Чернігівщини повернулися бурі ведмеді (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/350514133_780512460119878_5851576058230024168_n-e1685518193247-780x470.jpg)
У ліс на околиці села Отрохи, що на Чернігівщині, повернулися бурі ведмеді.
Сліди виявили екскурсоводи парку природи «Міжрічинський».
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/349701375_203064035960514_1259333009646500134_n.jpg)
За словами Андрія Сагайдака, звір пройшов уночі городами та залишив доволі чіткі відбитки лап і характерну «клишоногу» слідову доріжку.
«У нашій країні ведмідь – вид, що перебуває під загрозою зникнення. Його занесено до Червоної книги України. Невелика популяція ведмедя є в Українських Карпатах.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/349772430_273377438465849_2442269474506608591_n.jpg)
В Українському Поліссі ведмідь постійно мешкає лише в Чорнобильському біосферному заповіднику. Зрідка його заходи відзначають у районах прикордонних із білоруссю та росією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Лондоні пройде благодійний матч, де збиратимуть кошти на відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею на Чернігівщині
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/350487563_726135759286461_4675782379002551615_n.jpg)
У лісах межиріччя Дніпра-Десни ведмідь зник близько 90 років тому. Знайти його сліди сьогодні – особливо приємно», – пояснює екскурсовод.
За словами Сагайдака, цей ведмідь – великий молодий самець. Саме для них характерні далекі мандрівки на початку літа. Імовірно, звір перебуває в пошуках пари та придатної для життя території.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/350539038_649625790318811_3633889393043439752_n-1.jpg)
Небезпеки для людини цей ведмідь не становить. Звір хоч і сильний, але обережний і сторожкий. Живиться переважно рослинними кормами, личинками комах і падаллю. Але пам’ятати про його присутність у лісі варто.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv