У міськраді розповіли, що буде з дитячою стоматполіклінікою з 1 квітня

87332801_2578982112212674_7580779459700064256_o

Дитяча стоматологічна поліклініка в Чернігові залишиться працювати. Така інформація прозвучала в Чернігівській міській раді сьогодні, 25 лютого, під час розширеної наради. На ній Владислав Кухар доповідав про підготовку міста до другого етапу медичної реформи, який стартує в Україні з 1 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медиків чекає грандіозне скорочення: в Чернігові розповіли про другий етап реформи охорони здоров’я

За словами керівника управління охорони здоров’я, інші медичні заклади Чернігова різницю між сумою, необхідною на функціонування закладу, і тими коштами, які вони передбачають отримувати від держави за надання медичних послуг відповідно до договорів з Національною службою здоров’я, планують компенсувати за рахунок надання платних послуг. Але у дитячій стоматології платні послуги офіційно не передбачені. Різниця ж тут буде велика, тому що тариф, який Національна служба здоров’я пропонує для оплати за лікування одного зуба, складає всього лиш 9 гривень 19 копійок. З них мають фінансуватися як заробітні плати лікарів і всього персоналу, так і всі витратні матеріали.

– Це дуже-дуже малі кошти. Якщо один пролікований випадок (1 зуб) на сьогодні коливається по вартості від 60 до 100 гривень, то 9,19 грн явно недостатньо. Тому на сьогоднішній день ми розробляємо декілька варіантів існування закладу у майбутньому, – сказав керівник управління.

Принагідно він пояснив, що медична послуга в рамках оплачуваного державою пакету – це не ті дії і медикаменти, які забажає пацієнт, а суто протокольне лікування і тільки визначені там матеріали.

У той же час, як він констатував, люди вже готові платити і платять кошти за кращі пломби для своїх зубів. Причому вибирають часто-густо ті, що дорожчі. Коли їм пропонують звичайну, пацієнти відповідають: «Ні, нам японський полімер, будь ласка!». Тому очевидно, що попит на платні послуги буде. І завдання на сьогодні – юридично правильно оформити це для того, щоб питання було вирішене в межах законодавства.

Відповідаючи на додаткове запитання, Владислав Кухар уточнив, що якихось пояснень того, яким чином взагалі обраховувався тариф у 9 гривень за лікування одного зуба, поки що не надходило. Разом з тим, і договорів з Національною службою здоров’я медичні заклади ще не підписали, це буде відбуватися в березні. Можливо, якісь пояснення щодо саме цього тарифу будуть представлені тоді.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register