Суспільство

У навчальному центрі «Десна» танкістів готують за новітньою програмою (Фото)

У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ Збройних сил України, що на Чернігівщині, триває підготовка танкістів за новими стандартами.

Головним критерієм у підготовці танкістів є набуття практичних навиків у досконалому застосуванні бойових машин і штатного озброєння в різних видах бою – як в обороні, так і в наступі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині курсанти-танкісти опановують військову науку за досвідом АТО

Практична підготовка танкістів здійснюється як індивідуально, так і в складі екіпажів, за багатьма тактичними прийомами, які до навчальної програми внесені з врахуванням набутого в АТО/ООС досвіду.

Серед основних практичних елементів, які відпрацьовують танкісти, є «терикон» – вихід танка за визначеним маршрутом, нанесення вогневого ураження та швидка зміна позиції, «штани» – ведення вогню по черзі з двох вогневих позицій, «танкова карусель» – постійна зміна положення танка на місцевості в межах опорного пункту з метою забезпечення живучості та ускладнення противнику ведення прицільного вогню у відповідь, коли одна машина знаходиться в районі завантаження, друга висувається в район очікування і третя перебуває на вогневій позиції.

Важливою складовою в підготовці танкістів є подолання смуги перешкод фахівців танкових підрозділів, що складається з 18 елементів і перешкод. Це евакуація пораненого та надання першої медичної допомоги, подолання колоди, конструкції завдовжки 8 метрів на висоті 40 сантиметрів, перехід тунелю з траншеєю, перенесення споряджених снарядів у пусті ящики, перекочування бочки з пальним, подолання перешкоди з пеньків різної висоти від 10 до 50 сантиметрів завдовжки 10 метрів, ведення бою поза машиною та під прикриттям тощо.

− Ця смуга створена насамперед для того, щоб екіпаж навчився діяти впевнено, згуртовано та рішуче за будь-яких критичних ситуацій. Наприклад, за умови підбиття танка, ведення бою поза машиною, або евакуації пораненого, − зазначив начальник Циклової комісії тактичної підготовки школи танкістів Михайло Бритковський.

Загалом викладачі навчального центру постійно намагаються удосконалювати елементи фахової підготовки спеціалістів танкових підрозділів, використовуючи як закордонний, так і власний, набутий на полі бою, досвід.

Підполковник Ігор Березинський, в

ідділення спеціальних кореспондентів

Інформагентства Міноборони України (м.Чернігів)

Ще статті по темі

Back to top button