Суспільство

У Ніжині домашніх тварин нищить невідомий звір

Оксана Ігорівна Юдка, яка з родиною мешкає по вулиці Березанській, виявила вночі в себе на подвір’ї понад десяток курей мертвими й обезкровленими.

«Із них хтось висмоктав кров, гребінці були бліді, під лопатками дірочки, а нутрощі понівечених тварин не ушкоджені. Я виявила курей близько 4-ї ранку. У нас місячна маленька дитина, тож сплю чутливо, доводиться вставати вночі неодноразово. Зараз спекотно, кватирки відчинені, але нічого не чула – ні шуму, ні крику. Маємо пса мисливської породи, він ночував у будинку, але не гавкав, не скавчав. Я встала до дитини, виглянула у вікно, бачу, щось біліє, вийшла у двір, дивлюся – три курки лежать, пішла до сараю, а там ще більше десятка.

Лишились живими пару курок, півень і дві качки. Коли пес вибіг за мною, то сліду не взяв, тільки дивився розгублено. Сарай на замок не був замкнений, тільки зачинені двері. Ми вже не знаємо, що думати, припускаємо лише, що то може бути тхір чи куниця. Дохлих курей закопали у себе у дворі», – розповідає Оксана Ігорівна.

ТАКА ОКАЗІЯ ПО ВСЬОМУ НІЖИНУ. У когось раніше, у когось пізніше. У когось зимою, в іншого – восени.

«Тільки наприкінці травня три заяви до поліції. За однією адресою – 14 курей та 10 кролів, за іншою – 17 курей. У більшості сітки в клітках вигнуті і характерно, що це не справа рук людських. Як пояснюють заявники, нікого і нічого не бачили, жодного шуму не чули, а тварини мають прокуси, здебільшого під крилами чи на спині. Ми виїжджаємо на місце, перевіряємо обставини. Якщо немає слідів проникнення до сараю через злом та застосування зброї до тварин, то маємо, певно, справу з якимось хижаком. І на цьому дії поліції закінчуються. Охороною приватного майна не займаємося», – розповідає очільниця сектору моніторингу Ніжинського відділу поліції Інна Музиченко. В таких випадках в поліції радять звертатися до мисливців і влаштовувати засідки.

ЩО чи ХТО ЦЕ – голодні собаки, лисиці, куниці…чи чупакабра?

Нагадаємо, що чупакабра – це фантастична істота, якій приписують вбивства кіз, кролів та інших домашніх тварин через знекровлення. Періодично в засобах масової інформації з`являються повідомлення про такі масові вбивства домашніх тварин, а також поширюються свідчення людей, які нібито бачили саму істоту. Мисливці з різних областей України кілька разів влаштовували облави на загадкового звіра, але наразі до цього часу достовірних відомостей про його існування немає.

Люди ж тим часом приписують невідомому звірові дедалі нові, одна страшніша за іншу, характеристики. Адже він орудує вже не на околицях, а у середмісті. І не боїться ні людей, ні собак.

У СОЦМЕРЕЖАХ НІЖИНЦІ ПИШУТЬ

Люда Гузій: «На Мигалівці це непоодинокі випадки. У моїх батьків теж таке горе, а вчора одна жіночка хвалилась, що загавкала вівчарка вранці. Коли господиня вийшла, побачила цілий виводок, маленькі повтікали, а більше почало на неї кидатись. Злякалась, пішла по сина, вийшли – втекло. На вигляд схоже на кенгуру, стоїть на двох лапах, дві передні коротші, з пальцями, які мають велику силу, тому що відігнуло сітку металеву, а морда, як у собаки, але має ікла, бо в птиці прокуси під крилом – такі, що видно нутрощі і випита кров або просто задушена. Картина жахів. Тож воно не одне. Викликали міліцію, щоб подивилась, вони повідомили, що у місті, по районах уже є такі випадки. На кого писати заяву, на ЧУПАКАБРУ?».

Ксенія Холодна: «Ну я мало вірю в істот, яких не бачила, але, хоч би що воно було (тхір, куниця чи інше), мені шкода породистих курей і півнів. Вони просто ще дуже молоді, глибокої осені вилупилися, ми не очікували, що виживуть без квочки, але усі десятеро радували своєю жагою до життя, а тепер таке». 

Валентина Володимирівна: «Мало вірила, коли сусід розповідав, що бачив, але коли воно, тобто ця кенгуру-собака, перебігла дорогу серед білого дня просто перед машиною, швидко переконалася, що це було таке ж створіння, як на фото в газеті «Вісті Борзнянщини», яке вбив житель с.Комарівка».

Алекс Слинько: «Так, у районі Мигалівки до десятка таких випадків. Деякі люди навіть поліцію викликали».

«…може «чупакабра», може, і «отті», може і «снігова людина»…. Говорити достовірно, що це і хто це робить, не можна. І чи тварини обезкровлюють?! Особисто я не впевнений. Мені довелося бачити подібні три випадки. Думаю, це була лисиця або собака», — прокоментував у телефонній розмові старший викладач кафедри біології, доктор біологічних наук НДУ ім. М. Гоголя Олександр Вобленко.

ЧИ РОБИЛИ ЕКСПЕРТИЗУ ТВАРИНАМ-ЖЕРТВАМ?

«Жодних звернень про експертизу таких тварин не надходило. Якщо будуть, то дослідження зробимо. Тільки це потрібно робити по гарячих слідах, того ж дня», — зазначив начальник Ніжинського міськрайонного управління Головного управління Держспоживслужби в Чернігівській області Рафальський Віктор.

Тож з’ясувати, чи дійсно це була чупакабра, наразі не вдалося. Можемо лише порадити ніжинцям замикати сараї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уся правда про чернігівського «чупакабру»

05062019_tvarunu 05062019_tvarunu2

автор: ТЕТЯНА МАРЧЕНКО
фото надала очільниця сектору моніторингу Ніжинського відділу поліції 
Ніжинська ГАЗЕТА «ВІСТІ» 

Ще статті по темі

Back to top button