Суспільство

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії

Мережа закладів охорони здоров’я Чернігівщини поповнилася двома об’єктами: у Прилуцькому районі відкрили амбулаторії загальної практики сімейної медицини.Сьогодні голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко передала очільниці Парафіївської громади Галині Петруші всі необхідні документи та ключі від обох закладів.

Спершу урочистості відбулися у Парафіївці.

Вітаючи жителів селища з відкриттям амбулаторії, Анна Коваленко підкреслила, що об’єкт збудований за активної підтримки громади. Адже із витрачених восьми мільйонів гривень 800 тисяч — кошти місцевого бюджету.

— Ця амбулаторія розрахована для роботи чотирьох лікарів, які обслуговуватимуть близько 4 тисяч мешканців семи сіл. Медики працюватимуть в комфортних умовах, застосовуючи сучасне діагностичне обладнання. Крім того, лікарі зможуть оперативно реагувати на виклики — сьогодні у їхнє розпорядження передаємо новий автомобіль, — зазначила голова ОДА і додала, що команди і Президента України, і Кабінету Міністрів, і облдержадміністрації дбають про здоров’я і безпеку громадян незалежно від того, де вони живуть: у місті чи селі. Так, завдяки програмі Президента України «Велике будівництво» не тільки активно розбудовується медична інфраструктура, а й оновлюється відповідне устаткування.

Амбулаторія в Тростянці отримала абсолютно ідентичний набір оснащення та транспорт. Втім вона трохи менша, адже розрахована для роботи лише двох лікарів. Вони обслуговуватимуть півтори тисячі людей з Тростянця та сусідніх сіл: Бережівки та Верескунів. Вартість цього проєкту — 5,2 мільйона гривень.

Під час брифінгу, що відбувся в Тростянці в рамках відкриття амбулаторії, Анна Коваленко зазначила, що на Чернігівщині за програмою “Велике будівництво” заплановано відкрити 19 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, побудованих “з нуля”.

— Щодо 12 з них — роботи завершені стовідсотково. А п’ять, не враховуючи сьогоднішні, вже навіть передані на баланс громадам (Бахмацька, Тур’янська, Плисківська, Чорнотицька та в селі Салтикова Дівиця). Ще п’ять — у селах Кобижча, Нехаївка, Журавка, Вертіївка та селищі Холми — будуть передані найближчим часом. Відповідне розпорядження підписане на виїзному засіданні Кабміну 12 травня, — сказала  голова ОДА.

Решта об’єктів (в селах Гремяч, Киїнка, Стольне, Хоробичі та Халявин) перебувають на завершальній стадії будівництва.

Усі амбулаторії отримують типові набори сучасного діагностичного обладнання та якісне оснащення.

Також в області реалізуються проєкти розбудови 9 приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я в госпітальних округах. Шість відділень уже модернізовані.

За словами Анни Коваленко, до кінця року всі заплановані об’єкти “Великого будівництва” за відсутності форс-мажорів мають завершитися.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Ще статті по темі

Back to top button