Суспільство

Україна переходить на літній час

Цього року в Україні переводити годинник потрібно в останню неділю місяця — 26 березня.

О 3 годині ночі стрілки годинника переведуть на одну годину вперед. Відповідно, на всіх годинниках після переведення має показувати 4:00 ранку.

Така щорічна процедура проводиться з причини, що, зокрема, це дозволяє заощадити споживання електроенергії. Втім, перехід на інший час призводить до порушення режиму сну, роботи серцево-судинної та імунної систем, а також інших обмінних процесів.

Графік роботи автобусних станцій, аеропортів і залізничних вокзалів вже адаптовано. Зокрема, в «Укрзалізниці» повідомили, що весь графік відправлення і прибуття поїздів вже змінено відповідно до літнього часу.

Переведення годинників на літній час на території України здійснюється щороку з 1981 року. Вважається, що це приводить до більш ефективного використання світлого часу доби в літній період.

Хоча раніше передбачалося, що в 2012 році стрілки годинників в Україні переведуть востаннє. Але українська влада так і не розглянула це питання, процес переведення годинників двічі на рік так і залишився традицією країни.

Перехід на сезонний час проводиться більш ніж у ста країнах світу. Зокрема, США і Канада вже перейшли на літній час. Усі країни світу, які діють за такою системою, переводять стрілки годинника в різні дні. В Йорданії годинники переводять за схемою «останній четвер березня — остання п’ятниця вересня», а в Бразилії – «третя неділя лютого — третя неділя жовтня».

Крім того, відмовилися від переходу на «літній» час багато аграрних країн, де робочий день передбачає найвищу ефективність у світлий час доби. В Європі перехід на літній час не здійснюють лише Ісландія, Білорусь і Росія. На пострадянському просторі переводять стрілки годинника тільки в Україні та Молдові. Раніше в 2011 році в Росії було прийнято рішення не переходити на зимовий літній час. А ось останньою країною, яка відмовилася від цього, стала Туреччина.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button