Українці святкують День вишиванки

14630dc2-ad4e-4af7-94ad-1e82c1bbd673w1023r1s

Кожен третій четвер травня в Україні з’явилася традиція відзначати День вишиванки. Цього року свято припало на четвер, 16 травня.

Українці по всій країні у цей день одягаються у національне вбрання або ж доповнюють повсякденний і діловий одяг вишиванкою.

Ідея святкувати День вишиванки зародилася у студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк в 2006 році, пише ZN.UA. Надихнувшись одногруппником, ходив на пари у вишиванках, вона запропонувала вибрати день, в якому варто приходити в університет в національному одязі.

Після цього свято популяризувати, а в 2011 році був встановлений рекорд за кількістю людей у ​​вишиванках в одному місці – на центральній площі Чернівців зібралося 4 тисячі людей в українському одязі. А в 2015 році стартувала акція «Подаруй вишиванку захиснику», до якої приєдналися 38 країн світу. Щорічно до свята проходять флешмоби і паради вишиванок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Ніжині пройде Вишиванкова хода

Символ свята – етнічна українська сорочка-вишиванка. А особливість – одягання речей з вишивкою – сорочок, блузок, суконь, аксесуарів. У свята немає офіційного статусу, воно не прив’язане до будь-яких державних чи релігійних дат. Але стало дуже популярним в Україні і особливо урочистим.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register