Українці їздитимуть до Білорусі лише за закордонними паспортами?

e52dbaeaab11d3cd68b1d6fa13914800-737x484-1

Білорусь посилює українцям правила в’їзду на територію своєї країни.

З 1 січня 2017 року усі, хто перетинатиме кордони сусідньої нам країни, мусять брати з собою закордонні паспорти.  Внутрішні українські вже будуть не дійсні і білоруські прикордонники не братимуть їх до уваги.

«Нам про це нічого не відомо. Але скажу єдине, що це  була ініціатива білоруської сторони і прочитати про їх нововведення можна на  офіційному порталі «Державний прикордонний комітет Республіки Білорусь. Наші, українські, прикордонники ще жодних вказівок не отримували», – каже Олександр Дудко, начальник прес-служби Чернігівського прикордонного загону.

Олександр Дудко розповідає, що з 1 січня 2017 року білоруси вже посилили правила в’їзду для тих українців, які добираються авіа-шляхами.  А от квітня  2017 року по закордонних паспортах прикордонники сусідньої країни збираються пропускати в усіх без винятку пунктах пропуску.

Білоруси ж  в Україну їздитимуть, як і раніше,  за паспортами громадянина Республіки Білорусь – документом, що видається громадянам Республіки Білорусь для внутрішнього користування і для здійснення поїздок за кордон. На відміну від України і Росії, в Білорусі відсутній внутрішній паспорт.

До речі, білоруси поки що чинять опір українським паспортам нового зразка – ІД-карткам і не визнають їх при перетині українцями державного кордону Білорусі, розповідає  Валерій Дудко. Торік ще не були внесені зміни у головний документ двох країн, який регулює перетин кордону – Договір про взаємні поїздки громадян обох країн. А цьогоріч білоруси вимагають мати при собі офіційний паперовий носій, адже на пластикових паспортах не має де ставити штампи.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register