Суспільство

Унікальна місцина з віковими дубами та червонокнижними тваринами: на Чернігівщині є заказник Каморетський

Чернігівщина – унікальний край, який вражає своєю історією та красою природи. Між тим, про такі особливі куточки нашого регіону, як заказник загальнодержавного значення Каморетський, що поблизу села Блистова, яке в колишньому Менському районі, мало хто знає.

А дарма, бо місцина справді особлива своїми ландшафтами, тваринними та рослинним світом. Площа заказника – 515 га. Створений він у 1974 році.

«Це типова діброва з віковими дубами. Причому розташовується вона на терасі в річковій заплаві. 

Кажуть, що свого часу секретар райкому партії, який був тоді в Мені, облаштував собі таку вотчинку в лісі з будиночком лісника. Був там і генератор, і інші потрібні речі. До того ж, у ту місцевість був обмежений доступ для інших людей. І це дуже непогано, з огляду на те, що там водяться червонокнижні види, зокрема птахи. У зоні, що межує із заказником, постійно гніздиться чорний лелека. Цікава там також колонія чапель. Орлан білохвіст зустрічається. І це водночас кормові угіддя, а не тільки угіддя для гніздування», – розповідає чернігівський зоолог Олександр Федун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У селі на Чернігівщині створено простір колективного користування

За його словами, крім червонокнижних, там гніздиться безліч інших птахів. Приваблює місцевість і тварин.

«Є кабан, косуля, лось туди заходить. Водяться багато і дрібних тваринок, зокрема куниці, ласки. Це також вотчина бобрів, бо там територія з озерами і велика кількість деревини – верби, липи й інші дерева», зауважив Олександр Федун.

Не дивина, що до такого мальовничого куточка природи важко дістатися.

«Треба, щоб був провожатий, бо можна там довго блудити. Багато доріг заросли. І завали там є, то не всюди можна проїхати. Я кілька разів із студентами там був, на практику виїжджали, то, бувало, що й блудили.

А в травні й до середини червня, поки комарі, там перебувати просто неможливо. Одного разу запланували зі студентами практику в тій місцині, то довелося через комах змінювати локацію.

Але, хай би там що, місцина гарна, є вихід на Десну, пролягає шлях на Блистову, Ушню й інші села.

На Чернігівщині не так багато таких місцин», сказав зоолог.

Утім, якщо комусь хочеться побувати в подібній місцевості, то не обов’язково із Чернігова прямувати так далеко. Олександр Федун каже, що під Черніговом є гарний масив неподалік села Новоселівка – колоритний лісок, де ростуть дуби.

Ірина Осташко

Ще статті по темі

Back to top button