Увіковічено пам’ять борця за незалежність України – уродженця Чернігівщини Максима Загривного

2021-08-18_160335

18 серпня в селищі Михайло-Коцюбинське відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь борця за незалежність України в ХХ столітті, сотника армії Української Народної Республіки, одного із засновників Організації українських націоналістів, поета Максима Загривного.

Уродженець села Козел Чернігівської губернії (нині селище міського типу Михайло-Коцюбинське Чернігівського району) Максим Загривний (1893–1931) є одним із яскравих борців за незалежну соборну Україну та керівників Леґії українських націоналістів, активним діячем єдиної соборної нацiоналiстичної органiзацiї, учасником Першого Конгресу Українських Нацiоналiстiв та одним із засновників ОУН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меморіальна дошка на честь полковника медичної служби з’явилася на будівлі Ічнянської лікарні (Фотофакт)

Більш відомий як поет та сатирик під літературним псевдонімом Максим Грива, він друкував статті із національними закликами, як-то: «iнтернацiональний революцiйний Рух безславно закiнчився» чи то «починається нова доба революцiї – революцiя нацiональна». Як автор проєкту однорiдної системи трудової школи майбутньої Української держави відстоював переваги шкiл класичного типу перед плюралiстичною системою освiти, виступав із доповiддю на тему «Лiтература й мистецтво України».

Проте свій найбiльший внесок у визвольну боротьбу та патрiотичне виховання української молодi та змiцнення духу українцiв у вигнаннi вiн зробив насамперед власною поезiєю. У своїй творчостi поет закликав не тiльки до боротьби проти iноземних поневолювачiв України, але й рiзко засуджував москвофiльство та радянофiльство. Його твори, за оцінками сучасників, були просякнуті мотивами боротьби за волю України і її народу.

На урочистий мітинг, присвячений вшануванню пам’яті Максима Загривного, завітали представники обласної, районної та місцевої влади, науковці та краєзнавці Чернігівщини, громадськість.

Від обласної представницької влади участь у заході взяла перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш.

Присутні вшанували пам’ять видатного земляка хвилиною мовчання та поклали квіти до щойно відкритої меморіальної дошки та до пам’ятної стели загиблих під час російсько-української війни на сході України жителів селища Івана Томилка та Володимира Брешинського.

За інформацією сайту Чернігівської обласної ради

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register