Суспільство

В Україні будують нову вертикаль: основа – сильна громада на місцях

Процес децентралізації в Україні триває вже більше року, та порозуміння і належної підтримки з боку населення майже немає.

За цей час на Чернігівщині було створено лише 5 таких об’єднань.

Аналогічні проблеми свого часу мали й латвійці. У них реформа затягнулась на 10 років. Населення чинило опір, через який процес і досі не завершений.

Такі питання порушували під час Міжрегіонального форуму щодо реформування місцевого самоврядування та децентралізації «Спроможні громади – сильна держава: об’єднання заради розвитку», що пройшов сьогодні, 3 червня, в Батурині.

На Форумі були сільські та селищні голови з 12 регіонів України, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, аграрної політики та продовольства, Чернігівської ОДА, Чернігівської та Батуринської міськради.

Поділитись власним досвідом на шляху до об’єднання громад приїхали латвійці. Голова Відземського регіону Латвійської Республіки Хардіс Вентс порадив українським колегам ставити перед собою чіткі цілі. Тільки маючи на меті певні цілі, можна досягти успішної реалізації реформи. Латвійці наголосили, що шлях буде довгим і тернистим. Але він того вартий, такого моменту втрачати не можна.

Прибалтійського колегу підтримав і один із ініціаторів Міжрегіонального форуму – народний депутат України Валерій Давиденко. Він сподівається, що цей процес в Україні буде безповоротним. А влада на місцях нарешті стане підзвітною людям.

До того ж Чернігівщина ще 400 років тому жила за Магдебурзьким правом. Тоді люди самоорганізовувались,самостійно вирішували глобальні проблеми та приймали закони. Саме тому ця реформа, за словами нардепа, приречена на успіх.

Щоб процес об’єднання пройшов вдало, голова Всеукраїнської організації сільських і селищних рад Микола Фурсенко радить чернігівським владцям звернути увагу на розвиток малого та середнього бізнесу, створення ферм сімейного типу. За його словами, наразі треба використати чинне законодавство і зробити все для того, щоб зупинити занепад українського села.

Учасники зібрання погодились, що подібні зустрічі треба організовувати на постійній основі, щоб розтлумачити людям усі перспективи децентралізації.

Ще статті по темі

Back to top button