У Чернігові підприємця оштрафовано за неякісні дитячі іграшки

mach0

Відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в Чернігвській області проведено планову перевірку щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог щодо безпечності нехарчової продукції.

У ході перевірки виявлено розповсюдження Іграшки «М’яч надувний дитячий» без пакування та супровідної документації. На іграшці: не нанесено позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу ідентифікувати іграшку; не зазначено найменування, зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та адресу виробника; іграшка не супроводжується інструкції та інформація про безпечність; не зазначено найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та адресу імпортера; не нанесено знак відповідності технічним регламентам (при можливості його нанесення).

Про це ЧЕline повідомили в головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Одночасно для перевірки якості зразок іграшки було направлено до акредитованої лабораторії. Відповідно до протоколу випробувань № 025 ІГ від 05.07.19, виданого ДП «Київоблстандартметрологія», іграшка має настільки сильний запах, що визиває неприємні почуття, оцінка інтенсивності запаху – 5 балів, застороги, застережні заходи та попереджувальна інформація для зниження ризиків, пов’язаних з використанням іграшки, державною мовою, відсутні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як купити безпечну іграшку: захисники споживачів пояснили нові правила «дитячого» ринку

Було порушено п. 9, п. 10, п. 11, п. 18, п. 19, п. 25, п. 44, п. 45, п. 52 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ № 515 від 11.07.2013; п. 9, п. 10, п. 11, п. 19, п. 20, п. 27, п. 44, п. 45, п. 48 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ № 151 від 28.02.2018; ДСанПІН 5.5.6-012-98, додаток 3; ДСТУ EN 71-1:2016 додаток С. 34.

За результатами перевірки винесено рішення про вжиття обмежувальних корегувальних заходів. На суб’єкта господарювання накладено штраф у розмірі 2550 грн.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register