В Україні хочуть змінити правила отримання водійських прав

6dad9f5-kak-izmenilis-pravila-polucheniya-voditelskih-prav_628x420-1
Головний сервісний центр МВС України планує дозволити підготовку до здачі на права екстерном без навчання в автошколі

Про це повідомляє “Автоблог“.

Нововведення в процесі підготовки кандидатів у водії може заробити в 2017 році. Передбачається, що теорію людина зможе вивчити самостійно, а необхідні 40 годин практичного водіння потрібно буде пройти у інструктора з відповідною ліцензією.

По завершенню практичних занять учень отримає навчальну картку з дозволом на допуск до здачі іспитів в сервісному центрі МВС. Про це розповів керівник Головного сервісного центру Владислав Криклій, підкресливши, що спочатку необхідно поміняти нормативно-правову базу, починаючи з закону “Про дорожній рух” та Правил дорожнього руху.

Крім нового підходу до процесу навчання в МВС зараз розробляють нові квитки по ПДД.Основний акцент в них робиться на безпеку руху. Наприклад, в квитках немає перевірки знань учнів про будову автомобіля, висоту малюнка протектора і іншої інформації подібного типу. У той же час збільшено кількість питань про правила проїзду перехресть, залізничних переїздів, а також зупинки і стоянки транспортних засобів.

“Сформуванихи квитків, які можна зазубрити, не буде. Перелік питань генерується випадковим чином. Припустимо, екзаменований помилився в правилах проїзду перехрестя. Комп’ютер змінить перелік питань і знову задасть аналогічний. Також ми підемо від категоризації – складемо окремі квитки за категоріями видаються прав. Того, хто хоче водити легковик, не спитають про вантажівки. Вже готові 2500 питань з графічним супроводом. Ці квитки відповідають міжнародним нормам і можуть бути введені вже в 2017 році”, – розповів Владислав Криклій.

  • Нагадаємо, що на розгляді Верховної Ради зараз знаходиться законопроект № 5184 “Про дорожній рух і його безпеку”. Згідно з документом Правила дорожнього руху отримають нову структуру і стануть частиною закону.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register