Власну Концепцію змін до Конституції розробила Асоціація міст України

unnamed

Асоціація міст України презентує Концепцію змін до Конституції щодо місцевого самоврядування та територіальної організації влади і пропозиції до проєкту Закону. І поки що це єдина організація, яка запропонувала як концептуальне бачення, так і текстові пропозиції змін, наголошують в АМУ.

Два відповідних документа АМУ надіслала Президенту України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів і звернулася з проханням врахувати їх при публічному обговоренні конституційних змін.

Серед пунктів Концепції:

  1. Запровадити дворівневе місцеве самоврядування:

–          первинний рівень – муніципалітет;

–          вторинний рівень – область.

  1. Муніципалітети об’єднуються, роз’єднуються, змінюються, перейменовуються за умови підтримки цих питань відповідними муніципальними радами відповідно до закону. Парламент може визнавати муніципалітети з великою чисельністю населення окремими муніципалітетами-областями.
  2. Необхідно зберегти на рівні муніципалітету модель сильного мера, виборної посадової особи, яка очолює виконавчий орган муніципальної ради та головує на засіданнях відповідної ради та інше

«Асоціація міст України на сьогодні єдина, хто підготував як концептуальне бачення, так і текстові пропозиції до законопроєкту конституційних змін щодо місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Ми готові до діалогу та переконані, що позиція громад має бути врахована. Адже саме на них лежить відповідальність за надання якісних послуг та створення гідних умов життя для громадян, що і є метою реформи, яку мають закріпити зміни до Конституції», – переконує Олександр Слобожан,  виконавчий директор АМУ.

АМУ об’єднує 878 громад по всій Україні. На Чернігівщині до організації входить 32 громади. АМУ  наголошує, що залучення її представників при опрацюванні остаточного тексту проєкту змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади є вкрай важливим. Саме такий шлях сприятиме досягненню консенсусу та порозуміння щодо внесення змін до Основного Закону нашої держави.

Повний текст документів:

http://www.auc.org.ua/sites/default/files/pravlinnyaamu_koncepciya_0.pdf

http://www.auc.org.ua/sites/default/files/pravlinnyaamu-proyekt-zmin-konstytuciya.pdf

Чернігівське РВ АМУ

Офіс реформ у Чернігівській області

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register