Суспільство

«Влупи пушкіним по ру*ні»: у Чернігові стартує збір російських книжок

У Чернігові запустили збір російських і російськомовних книжок на базі освітньо-культурного та волонтерського Гончаренко центру. Зібрані книжки здаватимуть на переробку, а виручені кошти спрямують на закупівлю дронів для Збройних Сил України.

За словами директора простору Олександра Ясенчука, акцію запустили одразу в 12 містах України. У такий спосіб команда мережі прагне допомогти українцям очистити полиці домашньої бібліотеки від російської культури, а водночас — допомогти українським військовим.

«Росіяни приходять на нашу землю, аби викорінювати все українське. Вони знищують українські книги, привозять у бібліотеки свою літературу, наповнену пропагандою. Ми хочемо, аби на книжкових полицях українців не було російського, тож запустили масштабний збір «пушкінів» та «лєрмонтових». У 12 Гончаренко центрах по всій Україні ми збиратимемо російськомовні книги на макулатуру», — діляться в Гончаренко центрі Чернігів.

Зібрані в Гончаренко центрах російські книги здаватимуть на макулатуру, а на виручені кошти придбають дрон, який допомагатиме військовим на фронті.

«Кілограм макулатури коштує 3-4 гривні, тож зібрати доведеться багато. Ми закликаємо українців долучитися до акції та приносити книжки, яким уже давно не місце в домашніх бібліотеках. «пушкіни» з вашої полиці теж можуть воювати і наближати перемогу», — кажуть у просторі.

Точку збору книг облаштували в Гончаренко центрі Чернігів за адресою вул. Шевченка, 9. З будь-яких питань щодо акції можна звертатися за телефоном +38 067 276 17 15.

Організатори приймають російські та російськомовні видання, однак наголошують: примірники з цвіллю та брудом не допускаються до участі, оскільки здати їх на переробку неможливо. Збір книжок триватиме з 15 лютого до 24 березня 2024 року.

У Гончаренко центрах також нагадали, що вперше акцію зі збору російських книг запустили на базі Гончаренко центру Чернівці влітку 2022 року. Тоді у центрі зібрали більше тонни російських книжок, а виручені кошти витратили на закупівлю сучасної української літератури для сільської бібліотеки на Буковині.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button