Як вибрати MIDI-клавіатуру
Незмінний супутник кожного ді-джея та бітмейкера – MIDI-клавіатура. Щоб вибрати цей пристрій, варто звернути увагу на три фактори:
- бюджет;
- сфера використання;
- мета.
Мета – головний з них. Першочергово варто визначитися зі стилем музики та напрямком. Наприклад, якщо хочеться освоїти класичне піаніно, то потрібна повнорозмірна клавіатура на 88 клавіш. Але в більшості випадків музикантам вистачає моделей на 25-49 клавіш. На https://1-m.com.ua/ua/midi-klaviatury/ представлено великий вибір професійного обладнання.
Особливості вибору
Сам по собі інструмент не видає ніяких звуків на відміну від синтезатора. MIDI-клавіатура працює лише в поєднанні з комп’ютером або ноутбуком. Кожна з клавіш пристрою програмується на певний звук, завдяки чому можна грати ритм, чи партію одного з інструментів. При виборі обов’язково враховуються і габарити робочого місця музиканта.
Зазвичай починаючим бітмейкерам цілком достатньо моделей на дві октави. Такий пристрій не лише дуже зручний. Він отримує живлення від самого комп’ютера чи ноутбука через USB-роз’єм.
Кількість клавіш
Як сказано вище, інструмент може мати різну кількість клавіш. В залежності від вільного місця в студії та бюджету можна вибрати:
- бюджетні моделі на 25-37 клавіш, які дозволяють записувати музику в «польових» умовах;
- моделі з повноцінною клавіатурою фортепіано – для аранжувальників;
- моделі з фейдерами та слайдерами, на які можна назначити певні функції.
MIDI-клавіатура дозволяє не лише вводити ноти. Більшість моделей оснащені кнобами та педами. Тобто багатьма функціями звучання можна керувати прямо з пристрою, а не з ноутбука. Під час живої гри або запису музики це набагато зручніше.
Недорогі пристрої оснащені лише USB-роз’ємом, що дозволяє керувати лише ПО. Якщо будуть використовуватися драм-машини, семплери, синтезатори, то варто придбати MIDI-клавіатуру з роз’ємом MIDI OUT. Значна частина обладнання працює лише з iPad, тому при покупці варто дізнатися про сумісність з іншими типами комп’ютерів.