Суспільство

Як вийти з посту без шкоди для здоров’я: поради чернігівцям

25 грудня українці святкуватимуть Різдво Христове, а отже, 24 грудня завершується Різдвяний піст, під час якого віряни дотримувалися суворих правил харчування, що передбачають повну відмову від м’яса, яєць і молочних продуктів у раціоні.

Про це повідомляє Чернігівський обласний центр контролю і профілактики хвороб.

Правильно організований режим посту має позитивний вплив на організм загалом. І хоча це такий собі стрес для органiзму, але це хороший, позитивний стрес, що запускає механiзми адаптацiї й активiзує iмунну систему. Наприклад, завдяки відмові від продуктів тваринного походження та збільшенню вживання рослинної їжі покращується травлення та метаболічні процеси, а також знижується рівень холестерину у крові. Щодо тиску, то піст однозначно є фактором, який нормалізує діяльність серцево-судинної системи. Адже підвищення тиску – це один із проявів загального порушення метаболізму в організмі.

Також позитивно впливає на індекс маси тіла відмова на певний час від тваринних жирів і білків у харчуванні, що призводить до помірного дефіциту калорій у раціоні. Як результат – поступове зменшення маси тіла.

Однак тривале утримання від вживання тваринної їжі змушує організм людини переналаштовуватися. І щоб повернутися до колишнього раціону, не завдавши собі шкоди і не потрапивши до лікарні із загостренням хронічних хвороб, до закінчення посту слід готуватися не менш ретельно, ніж до його початку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виклики, віра та надія – 2024 рік у спогадах чернігівців (Відео)

Отже, прості поради, як повернутися до звичного раціону:

з посту треба виходити поступово, не поспішати з поверненням до звичного режиму харчування та не перевантажувати свій організм стравами зі святкового столу і тим більше алкоголем;

вживати їжу слід маленькими порціями, не переїдати, обов’язково спостерігаючи за реакцією організму. Навіть звичайні продукти можуть зумовити загострення хронічних хвороб органів травлення й алергічні реакції;

у перший день після посту краще вживати не смажене м’ясо, а варене, тушковане та запечене, віддаючи перевагу білому м’ясу або ж м’ясо взагалі замінити рибою;

2/3 кожної порції має все ще становити рослинна їжа, а половину денного раціону – овочі, фрукти, зелень;

вода в цей період набуває особливого значення, оскільки покращує метаболізм і допомагає організмові впоратися з додатковими гастрономічними навантаженнями. Добова норма споживання води складається з розрахунку 30 мл на 1 кг ваги. Слід не забувати про склянку води вранці натще і перед кожним прийомом їжі для запуску травної системи.

Для всіх людей, які виходять з посту, діє правило: в жодному разі не нехтувати рекомендаціями стосовно харчування. Особливе значення такі рекомендації мають для хворих із хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної, травної, ендокринної та сечовидільної систем, виникнення та перебіг яких мають безсумнівний зв’язок із харчуванням. Надмірне споживання тваринної їжі, що наявна у великій кількості на святкових столах у кожній українській родині, разом із вживанням алкоголю може спричинити різке погіршення стану здоров’я, зумовити загострення наявних хронічних хвороб і призвести до ускладнень.

Слід пам’ятати: вийти з посту потрібно так, щоб не втратити здоров’я.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button