«Тихе полювання» набирає обертів: контролюючі органи покинули справу напризволяще
На Чернігівщині, що славиться своїми лісами, після перших справжніх дощів починається грибний сезон.
ЧЕline поцікавився наявністю грибів та їх ціною на ринках Чернігова.
На Центральному ринку лісових грибів було негусто. О 12-й знайшли лише три «точки».
На прилавках грибники здебільшого виставляли лисички. Ціна за кілограм в усіх була однакова – 70 гривень. За великий стакан або півлітрову банку просили від 12 до 15 гривень.
На запитання, звідки привозять дари лісів, нам називали села Рижики Чернігівського району, Турю Сновського району та Вересоч Куликівського району.
Чому так мало грибів?
«Більше на Привокзальному ринку. Там о 15.00 приїжджає поїзд, із боку Прип’яті, грибів буде багато», – всміхаючись, сказали продавці, натякаючи на можливий «чорнобильський» слід лісових смаколиків.
Любителі грибного частування мають пам’ятати, що новий сезон несе не тільки можливість поласувати смачними делікатесами, а й свої небезпеки. Нагадаємо, ЧЕline вже повідомляв про випадки отруєння грибами на Чернігівщині.
Наші намагання знайти службу, що несе відповідальність за контроль безпечності грибів на ринках Чернігова, не увінчалась успіхом. Чиновники включили бюрократичну машину і почали грати у свій «футбол».
Лабораторія на Центральному ринку, управління фітосанітарної безпеки в області, Чернігівський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України – всі вони або показували пальцем одне на одного, або говорили, що коментарі може дати тільки керівництво, якого вже в обід перед Днем Незалежності не було на роботі.
Після вихідних ЧЕline продовжить пошук відповідальних за те, щоб «тихе полювання» в області залишалось безпечним.