З 2021 року «швидка» приїжджатиме на деякі виклики не одразу: плани МОЗ на «екстренку»
З 2021 року Міністерство охорони здоров’я планує поділити виклики екстреної медичної допомоги на 4 типи: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний.
І час доїзду «швидкої» у цих категоріях відрізнятиметься.
Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 31 липня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На дорозі Чернігівської області застрягла «швидка»
«Ми хочемо поділити ці виклики на 4 категорії: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний.
Непрофільний – це з точки зору екстреної медичної допомоги.
Але одразу хочу сказати: це ні в якому разі не говорить, що вам не буде надана медична допомога. Вона буде надана.
Ми розуміємо, що інколи є виклики, які не потребують 10-хвилинного приїзду, бо не йдеться про критичний стан або невідкладний.
І дуже важливо розділити і надати медичну допомогу, але інколи вона не потребує за 7-8 хвилин. Це може почекати і 20 хвилин. Чому це важливо? Просто подумайте, що поруч може бути людина, яка перебуває в критичному стані», – пояснив Степанов.
Степанов планує, щоб з наступного року не менше 60% машин прибуватимуть на місце вчасно, у 2022-му – 75% і 85% в 2023-му.
«Є показники по інфаркту та інсульту. По інфаркту в цьому році саме в 56% везуть саме в той заклад, де йому нададуть спеціалізовану медичну допомогу.
На жаль, у зв’язку з тим, що була, скажем так, знищена статистика, по інсульту в нас просто не існує даних, але ми думаємо, що цей показник десь на такому ж рівні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Швидка» потрапила у ДТП (Фото)
Ми плануємо, щоб з 2021 по 2023 рік показник по інфаркту буде не енше 80% по цій маршрутизації, 90% – в 2022 році. Такі ж показники по інсульту», – розповів Степанов.
«Зарплата водія скаладає від 3800 до 4200 гривень, диспетчера – до 6 тисяч гривень, лікаря – до 7 тисяч гривень, фельдшера – до 6 тисяч гривень.
У водія, який є екстреним медичним техніком, повинно бути від 10 до 12 тисяч гривень. Диспетчера – від 11 до 13 тисяч гривень. У фельдшера – від 13 до 16 тисяч гривень, лікаря – від 20 до 22 тисяч гривень», – розповів міністр.
У МОЗ розрахували, які пропозиції до бюджету подаватимуть на наступний рік.
«Якщо в 2020 році на екстрену медичну допомогу початково було закладено 6 млрд грн на поточне фінансування, додатково було виділено ще 1,26 млрд. Ще 92 млн гривень передбачено в держбюджеті на заміну машин швидкої допомоги.
В 2021 році ми вважаємо, що фінансування екстреної медичної допомоги повинно бути на рівні 15,9 млрд грн, закупка авто – 1,46 млрд, навчання 146 млн», – додав Степанов.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Джерело: Українська правда