Суспільство

За березень і квітень чернігівців звільнили від сплати за водопостачання, водовідведення, послуги ЖЕКів і вивіз сміття

За березень і квітень 2022 року чернігівцям не треба буде оплачувати комунальні послуги, виконавцями яких є комунальні підприємства Чернігівської міської ради. Це послуги з управління багатоквартирними будинками, поводження з побутовими відходами, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. Таке рішення ухвалив 18 квітня виконком Чернігівської міської ради на своєму першому з початку війни засіданні.

«Враховуючи катастрофічні соціально-економічні наслідки, завдані російською військовою агресією кожному чернігівцю, з метою підтримки населення міста», — зазначено в тексті рішення.

Суб’єктам господарювання некомунальної форми власності, які є виконавцями інших житлово-комунальних послуг у місті, рекомендовано визначитися з питанням звільнення від сплати за послуги своїх споживачів та повідомити про своє рішення виконавчий комітет міської ради до 25 квітня. Це, зокрема, стосується теплопостачальних підприємств і приватних управляючих компаній.

Міський голова Чернігова на виконкомі публічно звернувся до містян з поясненням того, чому рішення саме таке.

— Міськвиконком і я як міський голова не маємо права будь-які рішення приймати щодо постачання природного газу. Тому ваші стосунки з постачальною організацією, сплата за газ і розподіл газу, вибудовуються з постачальником через двосторонні ваші контакти, без участі міської влади. Так само ми не маємо права визначати вартість електроенергії і її розподілу. Тому ці стосунки з постачальною організацією відбуваються в тому ж режимі, в якому вони відбувалися до військових дій. Так само ми не можемо прямо впливати на суб’єкти господарювання, які дають у будинки теплоносій і теплу воду. З багатьох причин. У них прямі стосунки з НАК Нафтогаз і там такі суми, що якби ми навіть почали компенсувати чи регулювати – це сотні мільйонів гривень, у нас в бюджеті міста таких коштів нема. Тому ми просимо зараз ТЕЦ і Облтеплокомуненерго визначитися коли що постачалося і т. д. Ми попередньо з їх керівниками говорили, їхня позиція досить притомна і я думаю, що вони зважене приймуть рішення, — зазначив він.

Владислав Атрошенко додав, що особисто він вважає: було би по-людськи правильно, якби всі названі підприємства людям за ці два місяці рахунків мешканцям Чернігова не виставляли, а компенсацію за це могли отримати з держави. Але примусити їх до цього міська влада не може.

Те ж, чим вона може керувати –  комунальні платежі за питну воду, водовідведення, послуги ЖЕКів і плату за вивезення твердих побутових відходів.

— Нам дуже зараз важко, в нас нема бюджетних надходжень. Чесно кажучи, ми цей бюджетний рік втратили, дай Боже нам хоч якось його дожить. Але враховуючи той стан речей і ту ситуацію життєву, в яку люди попали… Та й, чесно кажучи, і якість послуг у повній мірі не могла відповідати тому, за що можна брати гроші. Хоча комунальники – реальні герої, це визнають усі навіть за межами міста Чернігова, — Владислав Атрошенко.

Міський голова додав, що комунальні підприємства з бюджету під час війни не дофінансовувалися. Тобто все, за рахунок чого вони платили працівникам, купували паливно-мастильні матеріали, запчастини – це з платежів за послуги. Тому, хоч і складно, а кошти для них будуть шукати. Можливо, щось відшкодує містам Кабінет Міністрів.

— Березень і квітень – нуль ставимо. Травень – дивимося який це буде місяць, яка буде військова ситуація, яка загальна ситуація, — Владислав Атрошенко.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Ще статті по темі

Back to top button