За незаконно зрубані новорічні ялинки чернігівців штрафуватимуть

79689[1]

На виконання Доручення Державної екологічної інспекції України та з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень, Держекоінспекцією у Чернігівській області посилено заходи держаного нагляду за самовільними рубками «новорічних ялинок».

Для попередження порушення природоохоронного законодавства Інспекцією спільно з компетентними органами  погоджено План спільних заходів по охороні хвойних насаджень від незаконного вирубування в передноворічний період 2019 року. Згідно цього Плану у місті та районах області будуть проводитися рейдові роботи, у складі представників державних інспекторів з ОНПС, державної лісової охорони, представників Національної поліції у Чернігівській області та прикордонників.

Нагадуємо,  що згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка (ст. 65) тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від 85 грн до 170 грн і на посадових осіб від 119 грн до 204 грн. (згідно КУпАП).

Про це ЧЕline повідомили у Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для Чернігівщини приготували півмільйона новорічних красунь

Крім того, в залежності від діаметру зрізаного стовбура дерева одночасно нараховуються  збитки: в межах населених пунктів за дерево діаметром до 10 см доведеться заплатити 1152 грн; в лісових масивах за дерево діаметром до 10 см доведеться заплатити 453,98 грн.

Крім того, Держекоінспекція у Чернігівській області попереджає, що передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних  ялинок) без документів, які підтверджують законність їх придбання, що згідно  ст. 88-1 КупАП тягне за собою накладання штрафу від 510  до 1700 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть прийматися відповідними місцевими судами.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register