За забруднення природи тваринами пропонують штрафувати їхніх хазяїв

Громадян, посадових осіб та підприємців пропонується штрафувати за «значне забруднення навколишнього середовища» їхніми тваринами. Правила діятимуть не лише для котів і собак, а й для інших улюбленців.

У парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення правил тримання собак, котів та інших видів тварин» (№ 5584).

Зокрема, передбачається поширити санкції ст. 154 КпАП на порушення правил утримання не тільки собак і котів, а й «інших видів тварин». Також, штрафи підвищуються до 10-30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для приватних осіб (170-510 грн, сьогодні – 17-51 грн), і до 50-100 н.м.д.г. – для посадових осіб і підприємців (850-1700 грн, нині – 51-85 грн).

Крім того, запропоновано ввести відповідальність за порушення правил утримання тварин «якщо вони спричинили значне забруднення навколишнього середовища». За це передбачено штрафи для громадян, посадових осіб і суб’єктів підприємницької діяльності у 100-200 н.м.д.г. (до 3400 грн).

Щоправда, про яке саме забруднення природи тваринами йдеться і який його обсяг слід вважати значним, у проекті не сказано. Втім, його автор вважає, що документ сприятиме укріпленню громадського порядку, дотриманню екологічних норм, а найголовніше – забезпеченню безпеки людей.

Цікаво, що в пояснювальній записці до проекту передусім згадуються вимоги до хазяїв тварин, регламентовані Правилами тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах, що затверджені ще 17.06.1980 р. Однак із поширенням санкцій на власників «інших тварин» під штрафи можуть потрапити також, наприклад, власники свиней або корів.

ЧЕline поцікавився у голови чернігівської громадської організації «Зоошанс» Марини Постол ставленням до такої законодавчої ініціативи.

Вона відповіла, що, переш ніж штрафувати власників собак, потрібно створити всі умови, аби вони не потрапляли в такі ситуації. Мова про достатню кількість урн на вулицях та облаштування спеціальних місць для вигулу тварин.

На думку Марини Постол, наразі цього в Чернігові дуже бракує.

«Місця для вигулу собак мають бути такими, щоб тварини могли вільно побігати без намордників. До того ж, у цих відведених місцях потрібні урни – щоб власники собак прибирали за своїми чотирилапими друзями», – вважає голова чернігівської громадської організації «Зоошанс».

За словами Марини Постол, нині вільно відпустити собаку можна хіба що в лісі на Масанах. Але ніяких урн там немає.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register