Суспільство

«Закриття лікарень – не реформа»: «Наш край» вимагає не ухвалювати медичний закон

*Актуально

У разі остаточного ухвалення парламентом медичної реформи в нинішньому вигляді кількість державних закладів медичної допомоги суттєво зменшиться. Про це заявив співголова «Нашого краю» Олександр Мазурчак.

За його словами, держава має спершу вкласти кошти в модернізацію наявної мережі медзакладів, що знаходяться в її власності, а лише після цього – змінювати умови фінансування.

«Чиновники називають головним «досягненням» медреформи формулу «гроші йдуть за пацієнтом». Тобто держава планує фінансувати приватні медичні заклади, нехтуючи оновленням застарілого обладнання у державних медзакладах і підвищенням зарплатні лікарям. Створюються умови для поступового знищення мережі державних та комунальних медичних закладів. Остаточне ухвалення медичної реформи можливе лише після доопрацювання та вилучення з неї положень, що знищують державну систему медичної допомоги», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив: ухвалена в першому читанні медреформа «сира» та потребує доопрацювання.

«Уряд досі не має остаточних бюджетних розрахунків щодо тарифів і бюджетних витрат, згідно з новими умовами. У МОЗ відверто визнали, що саме зараз перераховують тарифи на первинну медичну допомогу. На сьогодні це становило 200 грн на людину, яка сума буде після перерахунку на 2018 рік – невідомо. Більше того, урядовці тільки планують порахувати тарифи для вторинного та третинного рівня державної допомоги, іншими словами – розрахунків немає», – повідомив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» зазначив, що не можна приймати реформу, якщо не прораховані всі показники бюджетних витрат на всіх рівнях медичної допомоги.

«Ми всі хочемо мати якісну медицину в Україні. Саме тому в нинішньому вигляді ухвалювати медреформу не можна», – підбив підсумки Олександр Мазурчак.

Як відомо, 8 червня Верховна Рада Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, що є частиною медичної реформи. Згідно із законопроектом, громадянам передбачений гарантований пакет і лікарські засоби за рахунок державного бюджету.

Проектом також встановлюється прямий обов’язок пацієнтів оплачувати медичні послуги за рахунок власних коштів чи забезпечувати оплату за рахунок коштів добровільного медичного страхування та інших джерел, що є прямим порушенням вимог статті 49 Конституції України.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button