Суспільство

Житлова субсидія та пільга: що спільного та в чому різниця?

Спільним є те, що це допомога, яка надається державою на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Однак, житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та пільга на оплату житлово-комунальних послуг – це два різних види виплат.

Житлова субсидія – це допомога від держави тим родинам, доходи яких не дозволять їм самотужки сплатити в повному обсязі кошти за спожиті житлово-комунальні послуги. Тобто, це допомога, яка залежить виключно від майнового та матеріального стану домогосподарства: маєш низький дохід – можеш отримувати житлову субсидію.

Умови призначення житлових субсидій та порядок їх надання визначено в Положенні про порядок призначення житлових субсидій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.

Пільга – встановлена законодавствомперевага, що надається визначеним категоріям осіб.

Найбільш численні групи пільговиків

Ветерани війни та члени їх сімей. Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” передбачено, що розмір пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу становить:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни – 100%;
  • учасникам бойових дій – 75%;
  • учасникам війни – 50%;
  • членам сімей ветеранів війни, Захисників та Захисниць України – 50%.

Особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” відсоток пільги для даної категорії осіб становить 50%;

Діти-війнимають право на 25% пільгу (згідно із Законом України “Про соціальний захист дітей-війни”);

Педагогічні, медичні працівники, працівники культури на пенсії, які працювали та проживають в сільській місцевості (пільги визначено Законами України “Про освіту”, “Про культуру”, Основами законодавства України про охорону здоров’я);

Багатодітні сім’їмають право на 50 % пільгу (передбачено Законом України “Про охорону дитинства”).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Привласнили дизельне пальне комунального підприємства: повідомлено про підозру трьом учасникам організованої злочинної групи

Окремим категоріям громадян (які визначені пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389) пільги надаються, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за шість місяців, що передують місяцю звернення, не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.  У 2023 році це 3760 гривень.

Пільга призначається на 12 місяців з місяця, коли таке право виникає. При цьому пільга на оплату житлово-комунальних послуг (залежно від категорії отримувачів) може надаватися як без урахування доходів, так і з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Механізм реалізації права на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг визначається Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373.

Важливо! За наявності одночасно права на субсидію і на пільгу надається один з видів допомоги.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Головне управління Пенсійного фонду України
в Чернігівській області

Ще статті по темі

Back to top button