Знайдено шахраїв, які просили гроші від імені керівництва ОДА

1504012049-863[1]

Протягом минулого року на Чернігівщині було зафіксовано кілька випадків, коли невідомі особи від імені голови ОДА та його заступників просили у керівників підприємств та організацій благодійної допомоги учасникам АТО, хворим дітям та іншим соціально незахищеним категоріям громадян.

Облдержадміністрація через ЗМІ неодноразово попереджала жителів області про те, що не звертається ні до кого з подібними проханнями. Проте, певні кошти дехто з підприємців все ж перерахував.

Нарешті злочинців виявлено — слідче управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області проводить досудове розслідування за фактами шахрайських дій, скоєних групою осіб.

Шахраями виявилися четверо молодих людей: жінка 1991 року народження та чоловіки 1991, 1992 та 1983 років народження. Об’єднавшись, вони вирішили незаконно заволодіти чужими грошима і створили для того аж вісім фіктивних благодійних фондів. Один з чоловіків працював у банку, тож проблем з відкриттям і обслуговуванням рахунків у зловмисників не виникало.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У сіверянки шахраї з картки зняли понад 30 тисяч

З квітня 2017 року злочинці телефонували керівникам підприємств та організацій різних форм власності по всій Україні, представлялися посадовцями відповідних облдержадміністрацій і пропонували долучитися до доброчинства, перевівши гроші на рахунки «благодійних організацій». Отримані кошти псевдоблагодійники витрачали на власні потреби.

Другого грудня минулого року усім чотирьом шахраям було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачена частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України, та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Слідство триває, адже в його ході потрібно зібрати і перевірити інформацію з усієї України. У тому числі, на жаль, і з Чернігівщини.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password