Спорт

Китай, Велика Британія й Україна – нові лідери Паралімпіади

У четвертий день Паралімпійських ігор українським спортсменам вдалося завоювати 12 медалей, серед яких 6 золотих, 3 — срібні і 3 — бронзові.

За підсумками чотирьох ігрових днів Україна посідає 3-тє місце, поступаючись  Китаю і Великій Британії.

Найбільше медалей (сім) Україні принесло плавання. На дистанції 200 метрів українці виграли весь комплект нагород. Медалі здобули Денис Дубров, Максим Кріпак і Дмитро Ванзенко. До того ж Дубров виграв «золото» зі світовим рекордом — 2:06.87.

На дистанції 100 метрів брасом на подіум піднялися дві українки — Єлизавета Мережко і Вікторія Савцова, які завоювали «золото» і «срібло».У легкій атлетиці світовий рекорд встановила Лейля Аджаметова в бігу на 100 метрів. Українська спортсменка побила власний рекорд, встановлений у кваліфікації — 11.79.

Ще одна золота медаль чекала Україну в академічному веслуванні. Роман Полянський в одиночній гонці став кращим у цій дисципліні. У настільному тенісі Наталя Космина не залишила шансів суперникам і також виборола золото.