Чи видаватимуть повістки в «Дії» і які послуги будуть доступні призовникам? Пояснення Мінцифри
30 грудня Кабмін ухвалив новий Порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Уряд визначив, кому з жінок треба стати на військовий облік, змінив вік постановки на військовий облік для чоловіків і запровадив кілька інших нововведень.
У новому порядку прописана можливість електронного обміну даними військовозобов’язаних – зокрема, через застосунок «Дія».
Які послуги будуть доступні військовозобов’язаним/призовникам онлайн і чому повістки не видаватимуть через «Дію» – пояснив керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік.
Зміна місця реєстрації через «Дію»
«Насправді нічого глобально не змінилося, крім відображення військового квитка. Стосовно правил військового обліку, головна зміна – це зміна місця проживання», – каже керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік.
Ідея була в тому, що якщо людина хоче змінити місце проживання, їй не треба зніматися з обліку, а потім ставати на облік в іншому місці. Якщо військовозобов’язаний змінює адресу через «Дію», реєстр військовозобов’язаних автоматично отримає нові дані.
За словами Мстислава Баніка, цю послугу «Дія» презентувала 8 лютого, але з 24 лютого призупинила, адже під час воєнного стану змінювати місце проживання можна тільки з дозволу військкомату.
Електронний військовий квиток
«Зараз уже вся нормативка включає опції електронного відображення документів і запуску електронних послуг.
Чи зробимо ми його? Так. Які будуть строки – поки невідомо, це питання пропрацьовується з Міністерством оборони. Але сказати, що це якийсь нагальний короткостроковий план, наразі не можу», – пояснив Мстислав Банік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До ворожих позицій було до кілометра: лікар з Чернігова розповів як рятували людей
Обмін даними між військкоматами та Єдиним реєстром
У Новому порядку передбачено обмін даними між Єдиним державним реєстром військовозобов’язаних, призовників та резервістів й іншими державними базами даних та реєстрами.
За словами Мстислава Баніка, цей механізм уже працює.
«Це насправді уже працює. Утворився інфопривід, тому що видали постанову, яка впорядкувала інформацію.
Є реєстр, є протоколи взаємодії. Єдине що під час воєнного стану військовозобов’язаним заборонено змінювати місце реєстрації, тому цю послугу в «Дії» ви наразі не бачите», – додає представник Мінцифри.
Чи будуть повістки в Дії?
Ні, повісток в «Дії» не видаватимуть. Також через «Дію» не можна буде стати на військовий облік.
«Дія – це все-таки не спосіб доставки повісток. Основна мета – надавати зручні зрозумілі сервіси, а не займатися такими речами як повістки, щоб швидше їх доставити.
Є установлений порядок видачі повісток військовозобов’язаним, він актуалізований і в тій нормативці, яка вийшла. Як бачимо, там питання «Дії» взагалі не стоїть», – каже керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Джерело: Українська правда