Домівки співробітників Чернігівського історичного музею із села Єліне знищені внаслідок російських обстрілів (Фото)
Що на прикордонні Чернігівщини є село Єліне, вже, мабуть, відомо всім. На жаль, через сумні реалії, бо село дуже часто опиняється під ворожим обстрілом, і на сьогодні там уже ніхто не живе.
Між тим, до повномасштабного вторгнення про село Єліне також багато хто знав, насамперед через те, що там розташовується музейно-меморіальний комплекс «Лісоград», що є філією Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського. Йдеться про музей у самому селі та партизанські землянки у лісі.
До повномасштабного вторгнення «Лісоград» користувався популярністю серед туристів. Люди приїжджали сюди приватними автівками, також періодично сюди возили великі автобуси туристів у межах музейного лекторію «Дорогами рідного краю». Бо місцевість насправді дуже хороша – з лісом і напрочуд чистим повітрям.
Утім, повномасштабне вторгнення все поставило з ніг на голову в усіх сферах життя і в культурній та музейній справі так само.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Частина чернігівських ВПО перестала отримувати допомогу від держави
«Лісоград» не працює і не приймає відвідувачів через близькість до кордону і постійні ворожі обстріли. Меморіальний комплекс оминули російські війська під час повномасштабного вторгнення позаминулого року. Музейні експонати вивезені до Чернігова ще наприкінці 2022 року, як і рухоме майно. Частина співробітників – на простої, частина звільнилася. Бо люди з села повиїжджали на більш безпечні відстані. Можливо, хтось і за межі області. Щоправда, є співробітник – завідувач філії Володимир Спасік, – який періодично, коли більш—менш безпечно, приїздить і оглядає, чи все ціле, бо прильоти і по селу, і по лісу трапляються», – зазначив Максим Блакитний, в.о. директора Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського.
За його словами, на сьогодні землянки та сама будівля музею вціліли.
Між тим, через постійні обстріли у селі відбуваються нові руйнування. Так, наприкінці березня – на початку квітня 2024 року три співробітники музею, серед яких і Володимир Спасік, втратили свої будинки в селі. вони повністю знищені.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко
Фото – Володимир Спасік