Війна

Ідентифікували лише через рік: Чернігівщина прощатиметься із загиблим Героєм

Знову Носівську громаду сколихнула гірка звістка про ідентифікацію тіла загиблого воїна-земляка Віталія Миколайовича Дуброви.

Про це повідомляє міська рада.

Молодший сержант Віталій Дуброва (02.04.1975 – 24.07.2022) народився та виріс у Носівці, в родині, де батьки народили та виховували трьох синів:Миколу, Віталія та Євгена.

Навчався в міській першій школі. Після її закінчення працював на цукровому заводі, ковалем на ДВРЗ. Потім здобував вищу освіту в столичному Інституті залізничного транспорту.

Працював водієм, проживав у Києві разом із родиною. У Віталія є дружина та двоє синів.

Коли російський агресор навалою пішов 24 лютого 2022 року, Віталій ухвалив чоловіче рішення: родину вивіз за кордон, а сам 1 березня добровольцем пішов захищати Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Судитимуть жителя Чернігівщини, який «купив собі трьох дітей» і намагався виїхати з країни

Уже 20 березня до нього в навчальний центр приєднався і менший брат Євген. Вони разом пройшли навчання, отримали скерування в одну частину, у 5-й штурмовий полк першого батальйону третього взводу.

Обидва стали командирами відділень: Віталій – першого, Євген – другого. Спочатку були полігони, навчання, а в липні 2022-го – пекельний схід.

24 липня 2022 року молодший на шість років брат Євген пам’ятає посекундно. Їхні відділення отримали завдання і вони пішли його виконувати. Кожне відділення мало свою позицію, тому настрій був у всіх лише на успішне виконання поставленого завдання.

На той час велися запеклі бої в районі Вуглегірської ТЕС. В якийсь момент ворог прорвав лінію оборони і зв’язок між братами втратився. Лише після евакуації Євген дізнався, що його брат Віталій вважається безвісти зниклим. Він намагався проганяти погані думки, переконуючи і даючи останню надію мамі, родині і власне собі, що брат живий, можливо, полон, а це – шанс.

Віталій таки потрапив в полон. Уже мертвим. І його обміняли під час обміну тілами ще 2 лютого 2023 року. Втім, здійснений обмін – це лише перший крок до того моменту, коли рідні зможуть отримати хоч якусь інформацію.

Ідентифікацію тіла загиблого земляка зробили лише більше як через рік.

Поховають Віталія Дуброву на кладовищі по вул. Центральній (біля колишньої меблевої фабрики).

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button