Кількість обстрілів і постраждалих збільшується: ситуація в Новгород-Сіверському районі

Щоденні ворожі удари по Семенівці, Новгороду-Сіверському та селах району – це нинішня важка реальність.
«І сьогодні був удар «молнією» по Новгороду – по ліцею імені Ушинського. У саму будівлю вона не влучила, кілька метрів не долетіла, але пошкодження є. І двоє працівників зазнали контузій.
І по Семенівці щодня росіяни гатять «молніями», «геранями», звичайними FPV—дронами, іноді «ланцетами», «ждуни» дуже часто сідають на дорозі. Тобто ситуація доволі складна», – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначив Олександр Селіверстов, начальник Новогород-Сіверської РВА.
Складна безпекова ситуація спонукає людей покидати домівки. Щоправда, суттєва кількість охочих виїхала ще раніше.
«Минулого тижня з району евакуювалися 24 людини. А від початку місяця виїхали 79 людей, зокрема 9 дітей: із Новгород-Сіверської громади 33 людини і 46 – із Семенівської. Безпекова ситуація ускладнюється, люди виїжджають і будуть виїжджати. Оце нині людей ще тримають городи. Водночас уже закінчився навчальний рік і люди виїжджають, бо хочуть відправити дітей в інші навчальні заклади. Особливо це стосується Новгорода-Сіверського. Батьки шукають для дітей більш безпечні умови», – сказав Олександр Селіверстов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Раніше стільки хижаків не було»: села на Чернігівщині потерпають від лисиць
Безпекова ситуація головним чином погіршується через розвиток безпілотних систем.
«Раніше вони використовували більш важкі дрони. Але вони коштують дорого. Комплектація «герані», наскільки я знаю, стартує від 30 тисяч доларів. Натомість «молнія» обходиться від 2 до 5 тисяч доларів. І цей дешевший безпілотник вони використовують активно. А звичайні FPV—дрони взагалі масово. Палять з їхньою допомогою автівки. У Семенівці це масово відбувається. І по всій прикордонній смузі. Нині на відстані 20 кілометрів від кордону практично нереально проїхати автівкою. Дуже це складно, бо багато уражень.
І схоже, що ситуація погіршуватиметься. Адже вони взяли напрямок на знищення всього цивільного. Б’ють куди завгодно», – пояснив начальник Новгород-Сіверської РВА.
Унаслідок частих атак, на жаль, зростає кількість постраждалих людей.
«За минулий тиждень був один постраждалий. Від початку місяця – 5 постраждалих і один загиблий, і сьогодні ще двоє постраждалих додалося. А від початку року 43 постраждалих. На жаль, кількість зростає. У нас торік, здається, приблизно 16 постраждалих було. А нині вже 43», – повідомив Олександр Селіверстов.
Ірина Осташко
Фото з Мережі
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv




