На будівлі Менського краєзнавчого музею планують відкрити табличку на честь загиблого директора Віталія Крутого

Віталій Крутий, директор Менського краєзнавчого музею імені В. Покотила, був справжнім фахівцем своєї справи, експертом із культурної спадщини та громадським діячем. На жаль, 12 травня 2024 року він загинув поблизу населеного пункту Металівка Харківської області під час виконання бойового завдання.
Колеги пана Віталія згадують його тільки добрим словом і кажуть, що без нього дуже важко.
Ігор Андрієнко, молодший науковий співробітник музею, який виконує обов’язки директора закладу вже понад рік, розповів, що Віталій Крутий був родом із села Дягова і щодня їздив на роботу більше як 12 кілометрів велосипедом за будь-якої погоди й ніколи не спізнювався.

«Він був дуже енергійний, дуже розумний. Нам його дуже-дуже не вистачає.
Після його загибелі ми почали збирати експонати. Бо одразу виникла думка, щоб зробити куточок пам’яті Віталія Крутого. І ми його зробили. Там представлені фотографії Віталія Олександровича у військовій формі, за робочим столом. Є фотографії того, як він проводив екскурсії, світлини з котиком, він дуже любив природу. Також представлені його особисті речі, зокрема окуляри, військовий годинник, який був із ним у момент загибелі. Представлені й інші речі, а також деякі грамоти Віталія Олександровича», – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначив Ігор Андрієнко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перстень із каменем знайшов письменник Олександр Волощук під обшивкою свого старого будинку в Чернігові
На жаль, за час сучасної війни Менська громада зустріла на щиті не одного свого героя.
Тож у музеї поруч із куточком на честь Віталія Крутого розміщені світлини в пам’ять про Олександра Мигулю, загиблого льотчика з Мени, який служив у Васильківській бригаді, був одним із «привидів Києва».
Є й виставка артефактів, пов’язаних із нинішньою війною. Експонати привозять волонтери, передають військові.
«Збираємо інформацію про земляків, які загинули на війні, що, на жаль, триває. Минулого тижня трьох загиблих привезли і сьогодні ще одного везтимуть. Жах і сум.
Ми багато маємо задумок і багато фотографій загиблих земляків військових. Але як усіх їх розмістити, аби для всіх вистачило місця? Ми частину експозиції зробили, а війна, на жаль, не закінчується», – сказав Ігор Андрієнко.

Звісно, що приділяють у музеї увагу й іншим темам, зокрема Революції гідності.
Щодо відвідуваності музею, то вона менша, ніж це було до широкої війни.
«На сьогодні в людей інші пріоритети, але все одно люди приходять і цікавляться, зокрема військові бувають і часом приносять дещо, наприклад, прапори своїх військових частин», – розповів Ігор Андрієнко.
Також, за його словами, серед найближчих планів – відкриття таблички на музеї, аби увіковічнити пам’ять Віталія Крутого.
Ірина Осташко
Фото – зі сторінки Менського краєзнавчого музею в соцмережі
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv