![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/345041521_1472660956811636_5245282373005627559_n-e1683200485978-780x470.jpg)
Співробітники Служби безпеки України викрили проросійських інтернет-пропагандистів, які у соцмережах виправдовували збройну агресію рф, відкрито підтримували російських військових та агресивну політику путіна щодо України.
Для проведення інформаційно-підривної діяльності фігуранти використовували заборонену соцмережу «Однокласники».
За допомогою створених у соцмережі акаунтів ворожі поплічники поширювали матеріали, у яких героїзувались вчинки окупантів, виправдовувались воєнні злочини загарбників та прославлялось керівництво рф.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/344809534_1664276637421996_4055420948456542687_n.jpg)
Зокрема 50-річна мешканка м. Прилуки розміщувала на власній сторінці дописи із глорифікацією збройної агресії рф проти України, возвеличувала країну-агресора та виправдовувала напад рф на Україну.
Ворожа поплічниця поширювала інформацію з російських пропагандистських пабліків, в якій відкрито підтримувались дії загарбників щодо знищення українських військових сил.
За наявною інформацією, ще до початку повномасштабного вторгнення жінка неодноразово виїжджала до рф на заробітки, а її брат у 2022 році був притягнутий до кримінальної відповідальності за ст.111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жорстоке поводження з цивільними у селі Слобода на Чернігівщині: двох військових рф засуджено до 11 років за ґратами
Інший прибічник «руського міра», мешканець прикордонного з рб селища Чернігівського району поширював російські пропагандистські матеріали на підтримку путіна, а також керівництва т.зв. «лнр/днр» та принижував честь і гідність українців.
У своїх дописах він схвалював агресивні дії російських окупантів, звинувачував Україну у розв’язуванні війни проти рф та співчував втратам російських військ.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/344958739_773624184204706_4422444084250556972_n.jpg)
Пропагандисти отримували деструктивний контент з тематичних спільнот антиукраїнського спрямування, а також від своїх контактів на території рф, з якими підтримували зв’язки.
Експертизою, ініційованою СБУ, підтверджено наявність у публікаціях публічних виправдовувань та заперечень збройної агресії рф проти України.
Під час обшуків за місцями проживання фігурантів правоохоронці вилучили мобільні телефони та комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.
Слідчі СБУ повідомили зловмисникам про підозри у вчиненні злочину, передбаченого ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/345021394_936159694291991_2133274390243083609_n.jpg)
Наразі матеріали кримінальних проваджень скеровано до суду.
Заходи з викриття проросійських агітаторів проводили співробітники Управління СБ України в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv