Війна

На Чернігівщині в останню путь провели льотчика

Льотчик живе, у небі й небом: жителі Бахмаччини попрощалися з Соколиком, льотчиком АНДРІЄМ АНТИХОВИЧЕМ, який знищив ворога ціною життя. На момент загибелі Захиснику українського неба було лише 25 років. Про це повідомляють у Бахмацькій міськраді.

Шлях повернення Героя додому був довгим. Адже спочатку його було поховано в населеному пункті Антонівка Херсонської області, який поки що знаходиться під російською окупацією. Тіло пілота вдалося повернути лише наприкінці грудня 2023 року. І сьогодні, 3 лютого 2024 року, Бахмаччина попрощалася з одним з найкращих своїх синів. Замітало. Здавалося, що саме небо встеляло шлях похоронному кортежу. На вулицях міста навколішки зустрічали земляка-Героя. Прощання відбулося на площі Героїв Майдану. Боліло всім…

Андрій Антихович народився 21 травня 1996 в Бахмачі. Закінчив Бахмацьку гімназію, потім Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Так як він не бачив свого життя інакше, тільки з небом, тому без вагань вирішив стати льотчиком та вступати до Харківського військового університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. З 2018 року проходив військову службу в 299 бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова. Молодий, розумний, яскравий і харизматичний, Андрій любив небо і ним жив.

У ніч з 23 на 24 лютого 2022 Андрій перебував на бойовому чергуванні, одним з перших ставши на захист України. 26 лютого 2022 року капітан Андрій Антихович, здійснюючи бойовий виліт на літаку Су-25 на Херсонському напрямку, виявив ворожі колони та завдав по них успішного вогневого ураження, чим затримав просування рашистів. На жаль, ворог влучив у літак. І коли постало питання катапультуватись чи знищити клятих орків – не вагаючись направив підбитий штурмовик у бік ворожої колони. Капітан загинув на найвищому піку, у розквіті молодих сил.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України №262/2022 від 18.04.2022 Андрій Антихович нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Поховають Героя на Київщині.

Льотчики не вмирають, вони йдуть у небо назавжди. Андрій Антихович доєднався до небесної ескадрильї, ставши ангелом-охоронцем на небі.

Щирі співчуття рідним…

Вічна пам’ять та слава Герою!

Ще статті по темі

Back to top button