Війна

Не встиг добігти до будинку кілька метрів: російська бомба вбила школяра на Чернігівщині

На Чернігівщині попрощалися з 14-річним підлітком Валентином Мехедом, якого 1 травня вбила російська авіаційна бомба. Хлопчик не встиг добігти до будинку лише кілька метрів, коли уламок влучив йому в шию. Поранення виявилося смертельним.

Бомба впала біля школи

1 травня 14-річний Валік Мехед разом із батьком поверталися додому в селі Лизунівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області. Вони були зовсім недалеко, коли в небі почувся страшний гул, а потім пролунав вибух. Російські окупанти запустили КАБи (керовані авіаційні бомби з крилами. – Ред.) з винищувачів із боку Брянської області.

Одна авіабомба впала поряд із батьком та сином на території школи, що не працює. Коли дим трохи розвіявся, батько побачив Валіка – у нього йшла кров. Уламок влучив у шию хлопчика, поранення було смертельним.

«Валік був наймолодшою дитиною в сім’ї. Має ще двох старших братів, обоє зараз на фронті, захищають Україну», – розповів нам староста села Лизунівка Михайло Лельотко. Він саме їхав на прощання з підлітком.

Сам загиблий школяр пишався своїми братами, виставляв їхні фото у військовій формі на своїй сторінці в Instagram.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наєв перевірив ситуацію на кордоні з Білоруссю: загрози наступу немає (Відео)

Хлопець ріс у простій родині

Школа у селі давно вже не працює через небезпеку обстрілу з боку Росії. Діти їздять на навчання до іншого села Печеніги. Там Валік закінчував 8-й клас.

Вчителі говорять про нього як про дуже чуйного і веселого хлопця.

«Пам’ятаю перше знайомство з Валіком у третьому класі. Блондин із шикарними очима та сяючою усмішкою. Він був моїм учнем у 2017 році. Назавжди запам’ятаю його таким. Неймовірний біль», – поділилася своїм спогадом вчителька Тетяна Попова.

Вчителі зазначають, що Валік особливо не виділявся у навчанні, але любив спорт, грав у футбол, завжди допомагав, якщо його просили про щось.

«Він ріс у простій родині. Мама у них займається домашнім господарством, а батько їздить на заробітки до Києва», – додає староста.

Обстріл на Чернігівщині посилився

У селі розповідають, що обстріл 1 травня був першим за весь час. Часто вони чули вибухи у сусідніх селах, а щоб авіабомби прилетіли до них – це вперше.

Другий КАБ ліг неподалік від школи, на городі одного з приватних будинків. Сама будова практично зруйнована. Загалом постраждали три десятки двоквартирних житлових будинків, два будинки вже не підлягають відновленню.

«Останнім часом окупанти немов оскаженіли. Вночі летіли ракети, а вдень стріляють з мінометів, часто запускають ось ці авіаційні бомби. Буває, що їхні літаки зависають там, за наш кордон не заходять. А буває, що зависають просто над нашими селами, випускають бомби та розвертаються, летять назад», – розповідає місцевий житель Михайло.

Це підтверджує голова ОВА В’ячеслав Чаус. «Новгород-Сіверщина, Семенівка. В останні дні збільшилась кількість обстрілів населених пунктів Чернігівського прикордоння. Росія – терорист. Цей терорист вбиває наших людей, руйнує наші будинки, знищує лісові господарства та торф’яні заводи», – написав Чаус у своєму Telegram-каналі.

Після кожного обстрілу на Чернігівщині бувають убиті – коли один мирний житель, а коли одразу дві – чотири особи. Протягом останніх місяців росіяни дедалі частіше тероризують прикордонні села та міста цієї області.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Обозреватель

Ще статті по темі

Back to top button