Поліція застерігає: ворог активізував спроби вербувати українців для вчинення терактів та диверсій

Ювенальні поліцейські Чернігівського райуправління поліції провели профілактичну акцію для молоді на вулицях обласного центру. Поліцейські роз’яснили юним співрозмовникам небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення за примарну винагороду різних терористично-диверсійних актів, а також довели вичерпну інформацію про кримінальну відповідальність за виконання ворожих завдань.
Спілкуючись із чернігівською молоддю, ювенальні поліцейські пояснювали способи вербування охочих до «легкого заробітку» за допомогою соціальних мереж, месенджерів, чатів на ігрових інтернет-платформах. Правоохоронці розповідали, як вирізняти фейкову інформацію від достовірної, навчали грамотно реагувати та протидіяти маніпуляціям і тиску.
Також поліцейські докладно інформували молодих чернігівців про невідворотність покарання за вчинення терактів та про численні приклади того, як виконавці терактів замість отримання від російських кураторів обіцяного заробітку самі стали жертвами.
Змістовне спілкування з кожним юним чернігівцем поліцейські доповнили врученням листівок з відповідними інформаційними матеріалами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Донецькому напрямку загинув воїн із Чернігівщини
Поліцейські наголошують: проблема залучення українців, перш за все – дітей та юнацтва, до диверсійної діяльності не втрачає своєї гостроти. У війні, розв’язаній росією проти українського народу, ворог вперто намагається досягати своєї протиправної мети чужими руками, не гребує застосовувати для цього будь-які інструменти.
Поліція звертає увагу батьків! Ваші діти повинні бути поінформовані щодо ризиків спілкування в мережі. Поясність їм, що обіцянка «легкого заробітку», висловлена деінде в мережі – завжди пастка. Про будь-які незаконні пропозиції потрібно повідомляти батькам та в поліцію.
Якщо ви помітили, що ваша дитина підписалась на сумнівні Тelegram-канали, і їй писали невідомі особи з пропозицією диверсій, обов’язково зробіть скріншот, щоб зберегти докази, і мерщій звертайтеся до поліції за номером 102 або заповність на сайті кіберполіції відповідну форму зворотного зв’язку. Це буде вважатися зверненням про вчинення кримінального правопорушення.
ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ:· Інформуйте дітей про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів; · Слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств; · Контролюйте дотримання комендантської години; · При отриманні інформації про вербування – телефонуйте 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
ПОРАДИ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ: · Будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією; · Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства; · Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом; · Передусім використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації; · При отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – зверніться до поліції за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за злочини проти основ національної безпеки України передбачає суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями: · ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна; · ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна; · ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом) – до десяти років позбавлення волі;
Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Відділ комунікації поліції Чернігівської області