Про бої на лижній базі та оборону Чернігова: історія воїна «Лісника»

288812712_2172835359563917_8109235050424973968_n

Чоловік із позивним «Лісник» більше як 20 років пропрацював у лісовому господарстві, через те й має такий позивний. Упродовж останніх років трохи змістив свою діяльність у туристичному напрямі та працював у парку природи «Беремицьке» на Чернігівщині.

Із військового досвіду – тільки строкова служба в навчальному центрі в Десні.

«24 лютого я був удома, поснідав, дзвінок від керівника, який повідомив, що на роботу не виходимо. Дізнався, що почалася масштабна агресія, хоча вважаю, що війна вже триває вісім років, – розповідає захисник Чернігова. – За станом здоров’я мене не взяли до війська у 2014-му, прописали, що я обмежено придатний у воєнний час. Коли почалося вторгнення, я не витримав, іншого виходу не вбачав».

«Лісник» утримував позиції у складі визначеного підрозділу 1-ї окремої танкової Сіверської бригади зі сторони Новоселівки та мікрорайону Бобровиці Чернігова, а саме був на лижній базі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сміливець, який зупиняв голими руками танки в Бахмачі, розказав, як наважився на вчинок (Відео)

«Нашим завданням було вести спостереження та відбивати атаки противника. Ми зазнавали артилерійських обстрілів, авіаударів. Було відчуття, що ворог штурмує не 40 осіб, а цілий батальйон, – розповідає військовий і пригадує день, коли він дивом врятувався. – Перебував на спостережному пункті, був потужний авіаудар. Перший і другий поверхи будівлі були майже знищені. Я знаходився наверху. Усе, зокрема моє спальне приміщення, згоріло. Усі підняли ґвалт і почали мене шукати. А я вижив. Кажу, зі мною нічого не може статися, бо за мене стільки жінок моляться! Бог має почути їх».

За Лісника молилися дружина, мати і сестра. А ще Чернігів вистояв, на його думку, завдяки впертості. Сили ворога були значно більшими, українським захисникам справді бракувало техніки та озброєння. Найстрашнішим називає не авіаудари, не прицільні постріли майже впритул, а коли виносиш мертвого побратима.

«Завдяки нашій впертості. А ще Божою милістю та нашим щастям, – так говорить про переможні бої на Чернігівщині чоловік. – Тому що багато тут корінних чернігівців серед нас, які не хочуть, щоб до їхніх домівок прийшов ворог».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Оперативне командування «Північ»

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register