Війна

Рідним двох Героїв України з Чернігівщини Президент передав нагороди «Золота зірка»

У День пам’яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Батьківщини Президент України Володимир Зеленський передав родинам полеглих воїнів з Чернігівщини — Героїв України підполковника (посмертно) Вадима Благовісного та капітана Дмитра Романченка, ордени «Золота Зірка», якими їх нагороджено посмертно за особисту мужність і героїзм, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Орден «Золота Зірка» Вадима Благовісного передали його батькам — Андрію Андрійовичу та Ларисі Григорівні. «Золоту Зірку» Дмитра Романченка передали його матері — Олені Михайлівні, та його батьку — Юрію Арсентійовичу.

Довідково:

Підполковник (посмертно) Благовісний Вадим Андрійович народився 14 вересня 1995 року. Закінчив Чернігівський ліцей з ПВФП, після чого навчався у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Далі ніс службу у 299-й бригаді тактичної авіації.

Від початку повномасштабного ворожого вторгнення здійснив 95 бойових вильотів, під час який (в умовах протидії ППО та винищувачів противника) брав участь у знищенні скупчення броньованої техніки та живої сили противника, складів РАО та паливно-мастильних матеріалів.

За час служби Захисник знищив близько 100 одиниць броньованої техніки, понад 80 одиниць автотранспортних засобів, близько 40 автоцистерн ПММ та близько 800 осіб живої сили противника. Завдяки умілим діям неодноразово здійснював вивід авіаційної техніки з під авіаційних та ракетних ударів противника. За попередні значні досягнення Благовісного Вадима нагороджено орденами Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступеня. На жаль, 7 вересня 2022 року під час виконання чергового бойового завдання у складі пари пілот штурмовика Су-25 Благовісний Вадим загинув.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Резніков розказав, чи є необхідність у новій мобілізації

Капітан Романченко Дмитро Юрійович народився 28 вересня 1997 року. У 2015 році закінчив Чернігівську загальноосвітню школу №12 та вступив на навчання до Одеської військової академії за напрямом військової розвідки та спеціального призначення. Пройшов курс військових навчань з представниками Королівського полку Шотландії «Горці». В червні 2019 року Дмитру було присвоєно звання «лейтенант» та призначено його на посаду командира розвідувального взводу у складі 54-ї окремої механізованої бригади.

В липні 2019 року молодий офіцер з позивним «Шаман» став на захист української землі в зоні ООС та разом зі своїми підлеглими давав гідну відсіч збройній агресії російської федерації в районах населених пунктів Золоте, Луганської області та Авдіївка, Донецької області. Наказом Командувача об’єднаних сил від 04 вересня 2020 року № 728 лейтенант Романченко Дмитро Юрійович нагороджений медаллю «Операція Об’єднаних Сил. За звитягу та вірність». 7 вересня 2020 року нагороджений Грамотою Командувача об’єднаних сил за старанність, розумну ініціативу та сумлінне виконання службових (бойових) завдань в районі проведення операції об’єднаних сил з відсічі і стримування збройної агресії російської федерації на території Донецької та Луганської областей та з нагоди Дня воєнної розвідки.

Проходив службу в районах населених пунктів Новотроїцьке, Володимирівка, Павлівка, Валер’янівка, Волноваха, Ольгинка, Солодке, Новомихайлівка, Красногорівка та Мар’їнка, де і зустрів повномасштабну війну. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі згідно з Указом Президента України від 14 квітня 2022 року №240 нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. В травні 2022 року призначений на посаду командира розвідувальної роти, а вже в червні 2022 року йому достроково присвоєно звання «капітан». На жаль, 9 вересня 2022 року Дмитро загинув поблизу населеного пункту Спірне на Донеччині під час боїв з російськими окупантами.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Чернігівський обласний ТЦК та СП

Ще статті по темі

Back to top button