Війна

Забрав дружину із пологового й одразу пішов воювати: історія захисника «Козака», який боронив Чернігів

У перший день повномасштабної війни він забирає дружину з пологового будинку, потім одразу збирається до війська. «Козак» із братом дні три ходять до військкомату. Нарешті потрапляють в один підрозділ. І весь березень чоловік виконуватиме завдання в селі Количівка під Черніговом.

До села прибули автобусом. На той момент російські війська вже зайняли сусідню Іванівку й обстрілювали Количівку.

— Ворожий танк стояв майже навпроти і вів вогонь. Перший снаряд влучив в асфальт, зрикошетив і пішов над автобусом, ми встигли вибігти. Через двір двома розрахунками побігли «доганяти» танк. Другим пострілом ворожа машина все-таки підбила автобус, з якого не встиг вибратися водій. Наші хлопці його витягли, то він живий залишився, поранений, але живий, – згадує найскладніший день «Козак». – Було страшно, ніколи так вибухи поряд не лунали, коли ти відчуваєш теплу хвилю. Це дуже страшно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівський пенсіонер із рушниці стріляв по ворожому літаку, що бомбив місто (Відео)

Не менш важким днем для «Козака» і його побратимів стало 7 березня, коли в Количівку заїхали ворожі танки.

– Вони просто гатили по селу з усього, що можна. По мирних будинках. Літав безпілотник. Заїжджає танк, стріляє просто в будинок і через нього їде далі, – розповідає військовий.

Далі були бої і 8, і 9, і 11 березня. Загалом же трималися в селі до кінця березня, поки росіяни не покинули область. Чоловік вважає, що Количівка була однією з так званих стратегічних точок, і взяття її окупантами дало б змогу взяли в кільце обласний пункт.

«Козак» упевнений, що встояти захисникам Чернігівщини, зокрема Количівки, вдалося завдяки сміливості.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: ОК «Північ»

Ще статті по темі

Back to top button