Список продуктів, які допоможуть печінці впоратися з токсинами

pochemu_bolit_pechen_prichini_bolej_posle_edi-_pri_beremennosti_i_posle_alkogolya-1

Більшість токсинів є жиророзчинними, тобто легко поглинаються жировими тканинами і зберігаються там. Робота печінки полягає в тому, щоб перетворювати токсини в водорастворимую форму – завдяки цьому вони виводяться з організму з сечею, калом і потім.

Детоксикація відбувається в дві фази. У першій фазі токсини розбиваються на дрібні частини за допомогою ферментів і в процесі хімічних реакцій. У другій фазі отримані речовини зв’язуються в повністю водорастворимую форму, щоб їх можна було ліквідувати.

У ряді випадків вплив токсинів знаходиться за межами нашого контролю. Однак ми можемо підтримати печінку, збалансувавши обидва етапи детоксикації і захистивши її від токсичної перевантаження. На роботу печінки впливають багато факторів, в тому числі наш раціон. І зміцнити печінку допоможуть ці продукти харчування.

Хрестоцвіті овочі

Білокачанна капуста, брокколі, брюссельська капуста і інші хрестоцвіті не тільки багаті вітаміном B, але також містять важливі фітонутрієнти, в тому числі сульфорафан – сполука сірки, що підвищує ефективність детоксикації печінки на обох етапах.

Апельсини, лимони та мандарини

Шкірка апельсинів, лимонів і мандаринів містить антиоксидант D-лімонен, який відомий сильним стимулюючим впливом на ферменти печінки в обох фазах детоксикації. Дві склянки питної води з соком одного лимона вранці натщесерце принесе масу користі вашої печінки.

Часник

Часник містить з’єднання сірки під назвою алліін, який перетворюється в активний і корисний для печінки інгредієнт аллицин, коли ми подрібнюємо, ріжемо або роздавлюванням часник. Аліцин є потужним антиоксидантом, який перешкоджають проникненню токсичних речовин, що обробляються печінкою, в інші органи. Часник також містить селен – мінерал, що підсилює дію антиоксидантів. Додавайте 1-2 зубчики часнику в свої улюблені страви кожен день.

Якісний білок

Білок має ключове значення для зростання, відновлення і детоксикації клітин. Для ефективної детоксикації печінки, особливо в другій фазі, організму необхідні правильні амінокислоти. Найбільш важливі з них – цистеїн, метіонін, таурин, глутамін і гліцин. Добрими джерелами цих амінокислот є горіхи, насіння, бобові, яйця, риба.

Свіжі фрукти та овочі

Свіжі фрукти та овочі в раціоні повинні бути присутніми в достатку, бо саме вони відповідають за надходження в організм важливих антиоксидантів. Біофлавоноїди і антоціани (пурпурний пігмент в рослинних продуктах), хлорофіл (зелений пігмент), каротиноїди (жовтий і оранжевий пігменти) є потужними захисниками печінки. Намагайтеся з’їдати 5 фруктів і овочів різних кольорів кожен день, щоб отримати повний спектр користі для здоров’я.

Розторопша

У сучасній фітотерапії расторопша є одним з ключових рослин для підтримки функції печінки. Її активні інгредієнти відносяться до групи біофлавоноїдів із загальною назвою силімарин. Дослідження показують, що вони захищають від хвороб печінки. Силімарин активізує вироблення печінкою глутатіону, який є одним з ключових агентів в детоксикації. Крім того, розторопша підсилює здатність клітин печінки до регенерації.

Куркума

Куркумін, присутній в куркумі, підсилює ферменти детоксикації на другому етапі, що дозволяє збільшити виділення жовчі. Це допомагає руйнувати токсини і перетравлювати жири. Куркума також проявляє сильну антиоксидантну активність відносно ряду токсичних для печінки хімічних речовин і препаратів. Всього одна чайна ложка порошку куркуми в день забезпечує всі ці ефекти. Ось рецепт “чаю” з куркуми.

Зелений чай

Зелений чай має потужні антиоксидантні властивості і захищає печінку. Біофлавоноїди зеленого чаю посилюють детоксикацію печінки на обох етапах.

Джерело: Країна здоров’я 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register