Війна (Відео)Суспільство (відео)

Дмитро Брижинський – про наслідки ракетного удару по Чернігову 13 січня (Відео)

13 січня внаслідок падіння уламків російської ракети був пошкоджений приватний сектор одного з мікрорайонів Чернігова. На сьогодні відомо про 28 пошкоджених приватних будинків, 20 квартир і 4 магазини.

«Уся Україна, всі міста нашої країни залишаються під постійною загрозою ракетних атак. На щастя, в суботу в нас обійшлось без жертв серед людей. Знаємо, що загинув тільки пес одного з господарів приватної будівлі. Військова адміністрація першою була на місці. Наші співробітники розпочали будинковий обхід, щоб з’ясувати, який обсяг. Силами рятувальників Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій були проведені першочергові роботи щодо відновлення. Вони забили вікна плівкою, накрили будинки з пошкодженими покрівлями брезентом, забили вікна листами ДСП, наданими міською радою. І того ж дня ми зустрілися з міжнародними організаціями, які висловили бажання надати допомогу. Це три організації: фонд «Рокада», «Люди в біді» і Данська організація у справах біженців», — Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської міської військової адміністрації.

Наразі спеціалісти благодійних організацій вивчають обсяг потрібної допомоги, яка буде надана господарям пошкоджених будинків. Після відповідних підрахунків збитків постраждалим буде надана допомога.

«Є два варіанти надання допомоги, це вже за бажанням мешканців: або грошова допомога, або безпосередньо ремонтні роботи. Якщо це якісь будівлі допоміжні, тут відновлення не буде. Там, де проживають люди, там, де треба закрити від холоду, там ці роботи будуть виконані. Зараз ми безпосередньо співпрацюємо з міжнародними організаціями, щоб допомога була адресна, щоб до кожного дійшла, щоб ніхто не залишився без допомоги», — Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської міської військової адміністрації.

Наразі у військовій адміністрації розглядають питання стосовно збільшення кількості груп реагування.

«За результатами дій екстрених служб ми вчора провели уточнювальну нараду. Ми зараз поставили питання, щоб збільшити кількість груп реагування, якщо, не дай Бог, по місту буде кілька локацій, кілька об’єктів, які будуть зруйновані або пошкоджені, щоб у нас були вже готові плани та дії на декількох локаціях», — Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської міської військової адміністрації.

Журналіст: Оксана Замятіна

Оператори: Таліна Тарасенко, Сергій Бутько

Ще статті по темі

Back to top button