Фотомоменти сесії обласної ради (Фоторепортаж)
7 грудня відбулася одинадцята сесія обласної ради сьомого скликання.
Розпочалося пленарне засідання вшануванням хвилиною мовчання загиблих на сході України земляків — гранатометника 25-ої окремої повітряно-десантної бригади Віктора Маслова та молодшого сержанта 54-ої окремої механізованої бригади Володимира Мальцева.
Першим депутати одностайно затвердили звіт голови обласної ради. Тези звітної доповіді «Про роботу обласної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року» розміщені на веб-сайті обласної ради, опубліковані в газеті «Деснянська правда» та вчасно були розіслані усім депутатам.
Потім, традиційно, розглядалися бюджетні питання. Затвердивши звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2017 року та зміни до рішення обласної ради від 20 грудня 2016 року «Про обласний бюджет на 2017 рік», народні обранці погодили головний фінансовий документ Чернігівщини на 2018 рік.
Також було прийнято рішення про розподіл коштів перевиконання дохідної частини загального фонду обласного бюджету.
Доходи обласного бюджету затверджено у сумі 7098,7 млн. грн. Видатки обласного кошторису прийнято у сумі 7095,3 млн. грн.
Наступним рішенням сесії було затверджено обласну Програму економічного і соціального розвитку області на 2018 рік. На фінансування ухваленої депутатами Програми покращання матеріально-технічного забезпечення заходів територіальної оборони, військових частин та правоохоронних органів, які беруть участь в антитерористичній операції та дислокуються на території Чернігівської області, на 2018 рік, передбачається за рахунок коштів обласного бюджету спрямувати 2 мільйони 499 тисяч гривень.
Депутати внесли зміни до Плану заходів із реалізації у 2018–2020 роках Стратегії сталого розвитку області на період до 2020 року, а також до рішення обласної ради від 19 червня 2015 року «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області».
Внесення змін до Програми профілактики правопорушень у Чернігівській області на 2016-2020 роки викликане тим, що для виконання заходів з профілактики правопорушень залучаються і підрозділи Управління патрульної поліції у м.Чернігові, які за результатами проведених реформ, не входять до структури Головного управління Національної поліції в області. Загальний обсяг коштів, які залучаються для виконання заходів Програми, залишається незмінним. На покращення матеріально-технічного забезпечення Управління патрульної поліції у м.Чернігові, щорічно, з 2017 по 2020 роки, буде виділятися по 100 тис.грн, зменшивши на відповідну суму видатки, передбачені на матеріально-технічне забезпечення Головного управління Національної поліції в області.
У числі прийнятих документів – обласна Програма відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед Чернігівською областю, здійснення представницьких та інших заходів на 2018-2022 роки, а також Програма інформатизації області на 2018-2020 роки.
Відповідно до Програми стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Чернігівської області на 2018-2020 роки з обласного бюджету буде відшкодовуватися позичальникам 10% річних у національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження, та за кредитами, виділеними на заходи, орієнтовані на використання альтернативних газу джерел енергії. На виконання заходів Програми у 2018-2020 роках з обласного бюджету заплановано виділити по 1 млн грн на кожний рік. У 2016-2017 роках вже діяла відповідна Програма, за якою з обласного бюджету було відшкодовано частину відсоткової ставки у сумі 1 млн. 26 тис. грн. За цей період частину відсоткової ставки було відшкодовано 2484 фізичним особам та 1 об’єднанню співвласників багатоквартирних житлових будинків.
Також на пленарному засіданні внесено зміни до низки обласних цільових програм, зокрема до регіональної цільової Програми ведення містобудівного кадастру Чернігівської області на 2016-2018 роки, Програми фінансової підтримки обласних громадських організацій інвалідів та ветеранів на 2016-2020 роки та низки інших важливих документів. Загальний обсяг фінансових ресурсів обласного бюджету, необхідних для реалізації цієї Програми складає 7 млн.50 тис.грн.
У блоці питань щодо використання природних ресурсів погоджено проекти землеустрою, ліміти використання лісових ресурсів, надання спеціальних дозволів. Серед іншого, внесено зміни до Регіональної цільової програми розвитку водного господарства Чернігівської області на період до 2021 року, затвердженої рішенням обласної ради від 29 березня 2013 року.
У сфері управління об’єктами комунальної власності депутати затвердили низку питань щодо надання спеціальних дозволів, розподілу орендної ставки, списання з балансу основних засобів, реорганізації та перейменування окремих закладів.
Крім того, внесено зміни та доповнення до деяких регуляторних актів, зокрема до Типового Договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, а також Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Чернігівської області та інших документів.
У блоці кадрових питань прийнято рішення про звільнення, призначення та продовження контрактів з керівниками комунальних підприємств обласної ради. В контексті розгляду питання «Про звільнення Марченко В.В.» як варіант виходу із ситуації було прийнято рішення «Про запровадження в КП «Чернігівське МБТІ» колегіальної форми управління» шляхом утворення виконавчої Дирекції з числа працівників підприємства. Це рішення можна розцінювати як пілотний проект, що може бути поширений, в подальшому, на інші обласні комунальні підприємства. Суть колегіальної форми управління зводиться до встановлення обмежень деяких функцій керівника підприємства під час прийняття важливих оперативних управлінських рішень, пов’язаних з укладанням договорів, витрачанням коштів, складанням стратегічних планів діяльності, визначенні пріоритетів розвитку, організації роботи тощо.
Далі відповідно до Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» та рейтингового голосування, яке проводилося на офіційному сайті обласної ради з 1 червня по 1 вересня ц.р. і в якому взяли участь 87 392 респондентів, цей почесний титул присвоєно Валентину Мельничуку, Віктору Ткаченку та Дмитру Іванову.
Фоторепортаж Віктора Кошмала