Масові скасування субсидій: Чернігівщина отримала сюрприз від Уряду (Відео)
27 квітня цього року уряд ухвалює постанову, що набуває чинності 1 травня. Постанова визначає нові правила призначення субсидій. Влітку зміни пройшли майже непомітно, але з настанням опалювального сезону «покращення» відчують багато українців, зокрема безробітні, заробітчани, подружні пари та заможні сім’ї.
«Втратили право на субсидію. Сім’ї, домогосподарства, які проживають у квартирах площею понад 120 м2 і житлових будинках площею понад 200 м2. Друга категорія – сім’ї, які мають транспортні засоби, дата випуску яких менше п’яти років. На сьогодні не призначається субсидія, якщо є заборгованість протягом двох місяців на суму 340 гривень», — Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.
Як і раніше, чинна втрата субсидії терміном на один рік у разі покупки на суму понад 50 тисяч гривень, до цього додається отримання на цю суму подарунка, спадщини тощо. Важко доведеться офіційним безробітним.
«Живе сім’я. Є бабуся. У неї є син, якому більше 18 років, який не працює, не навчається і не стоїть на обліку в центрі зайнятості. Тоді така сім’я втратила право на субсидію», — Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.
Розпрощатись із пільгами доведеться і тим, хто працює за кордоном.
«Якщо працездатна особа перебуває за кордоном більше, ніж 60 днів, і не має доходів в Україні, то сім’я, до якої ця особа належить, також втратить право на субсидію», — Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.
Виняток – це навчання, відрядження, лікування або інші обґрунтовані причини перебування за межами держави. Цікавим є ще одне ноу-хау. Тепер, якщо чоловік і дружина прописані в різних квартирах, то сукупний дохід обох буде враховуватись під час визначення субсидії для двох домогосподарств.
«На сьогодні чинним законодавством передбачене подвоєння доходів, ніж фактично вони є», — Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.
Загалом навіть фахівці з субсидіювання говорять про складність нової постанови Уряду.
«Постанова. Я її читала чотири рази, поки трішки вклала в голові. Вона дуже складна. В ній багато відсилочних статей. Це ми можемо використати, але крім такого пункту», — Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.
Проте в Департаменті соціального захисту населення наполягають на широкій інформаційній кампанії для пояснень. Перевірити її ефективність ЧЕline вирішив на вулиці.
— Ні. Нічого не знаю.
— Щось чув. Не пам’ятаю.
— Ні, чесно кажучи.
Проте були й такі, хто знав про нові правила.
— Ну. Трішки знаю. Так.
— Знаю. Дурні правила. Такі правила, що помирати залишилось і все.
У Департаменті соцзахисту напередодні опалювального сезону оперативно коментувати зміни законодавства не захотіли. Проте обізнаність і відкритість демонструють спеціалісти районних у місті рад.
«Звертатись за телефоном гарячої лінії 667-122», — Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.
Загалом фахівці говорять про велику кількість нововведень. Так, через те, що субсидії призначатимуть уже не на календарний рік, а на неопалювальний і опалювальний сезони, для останнього враховуватимуть доходи за перше півріччя цього року.
Журналіст Олег Дешура
Оператор Дмитро Дриганов
Всем готовиться к земле, Слава Украине!
Издеваются с людей