Масові скасування субсидій: Чернігівщина отримала сюрприз від Уряду (Відео)

27 квітня цього року уряд ухвалює постанову, що набуває чинності 1 травня. Постанова визначає нові правила призначення субсидій. Влітку зміни пройшли майже непомітно, але з настанням опалювального сезону «покращення» відчують багато українців, зокрема безробітні, заробітчани, подружні пари та заможні сім’ї.

«Втратили право на субсидію. Сім’ї, домогосподарства, які проживають у квартирах площею понад 120 м2 і житлових будинках площею понад 200 м2. Друга категорія – сім’ї, які мають транспортні засоби, дата випуску яких менше п’яти років. На сьогодні не призначається субсидія, якщо є заборгованість протягом двох місяців на суму 340 гривень», – Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.

Як і раніше, чинна втрата субсидії терміном на один рік у разі покупки на суму понад 50 тисяч гривень, до цього додається отримання на цю суму подарунка, спадщини тощо. Важко доведеться офіційним безробітним.

«Живе сім’я. Є бабуся. У неї є син, якому більше 18 років, який не працює, не навчається і не стоїть на обліку в центрі зайнятості. Тоді така сім’я втратила право на субсидію», – Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.

Розпрощатись із пільгами доведеться і тим, хто працює за кордоном.

«Якщо працездатна особа перебуває за кордоном більше, ніж 60 днів, і не має доходів в Україні, то сім’я, до якої ця особа належить, також втратить право на субсидію», – Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.

Виняток – це навчання, відрядження, лікування або інші обґрунтовані причини перебування за межами держави. Цікавим є ще одне ноу-хау. Тепер, якщо чоловік і дружина прописані в різних квартирах, то сукупний дохід обох буде враховуватись під час визначення субсидії для двох домогосподарств.

«На сьогодні чинним законодавством передбачене подвоєння доходів, ніж фактично вони є», – Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.

Загалом навіть фахівці з субсидіювання говорять про складність нової постанови Уряду.

«Постанова. Я її читала чотири рази, поки трішки вклала в голові. Вона дуже складна. В ній багато відсилочних статей. Це ми можемо використати, але крім такого пункту», – Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.

Проте в Департаменті соціального захисту населення наполягають на широкій інформаційній кампанії для пояснень. Перевірити її ефективність ЧЕline вирішив на вулиці.

– Ні. Нічого не знаю.

– Щось чув. Не пам’ятаю.

– Ні, чесно кажучи.

Проте були й такі, хто знав про нові правила.

– Ну. Трішки знаю. Так.

– Знаю. Дурні правила. Такі правила, що помирати залишилось і все.

У Департаменті соцзахисту напередодні опалювального сезону оперативно коментувати зміни законодавства не захотіли. Проте обізнаність і відкритість демонструють спеціалісти районних у місті рад.

«Звертатись за телефоном гарячої лінії 667-122», – Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради.

Загалом фахівці говорять про велику кількість нововведень. Так, через те, що субсидії призначатимуть уже не на календарний рік, а на неопалювальний і опалювальний сезони, для останнього враховуватимуть доходи за перше півріччя цього року.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register