На Київ суне хресна хода. Чого чекати 28 липня киянам?
На Київ ідуть дві хресні ходи, організовані Православною церквою Московського патріархату. Всеукраїнська хресна хода миру, любові і молитви за Україну – це повна назва. Одні йдуть із заходу, інші – зі сходу, місце зустрічі – Київ, напередодні святкування дня Хрещення Київської Русі.
З 2008 року, з огляду на значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та громадськості, указом президента України Віктора Ющенка № 668/2008 від 25 липня 2008 року День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України. Відзначається це свято 28 липня, у день пам’яті князя Володимира – хрестителя Київської Русі.
Стартували в два етапи. 3 липня зі Свято-Успенської Святогірської лаври в Донецькій області. Інша тисяча вірян зібралася в Свято-Успенській Почаївській лаврі на Тернопільщині, де провели молебень, а потім вирушили в напрямку Києва. Дві ходи мають зустрітися на Володимирській гірці в Києві 27 липня, де молитимуться до Матері Божої і Господа за настання миру і благополуччя в Україні. Утім, якось дивно звучать заклики до миру, коли організатором Всеукраїнської хресної ходи є Московський патріархат Української православної церкви. І саме під чітким патронатом Кремля на сході України й досі гинуть українці.
За попередніми оцінками правоохоронців хода збере близько 10 тисяч паломників на всьому маршруті. І серед цих тисяч із легкістю затесалися кілька сотень радикально налаштованих проросійських молодиків спортивної статури, навчених створювати провокації і дестабілізувати ситуацію в столиці України. Хода зі Святогірської лаври вже в неділю, 10 липня, була в Харкові. Там серед її учасників вже можна було помітити людей у камуфляжі, спортивних молодиків, георгіївські стрічки та портрети Олександра ІІ. Журналіст Ростислав Демчук так описав побачене: “Харчі, вода, дощовики, парасолі, медичне забезпечення, автомобілі швидкої допомоги, реанімобілі, автомобілі підтримки, охорона – хлопці в камуфляжі та з раціями, хлопці у спортивних костюмах… Усе це є, і добре та злагоджено працює”.
У ролі політінформатора та ідейного натхненника ходи виступив журналіст В’ячеслав Піховшек – головний пропагандист часів Кучми та Януковича. В УПЦ Київського патріархату ініціацію ходи прокоментували чітко і зрозуміло: «…за допомогою хресного ходу Московський патріархат переслідує низку цілей, одна з них – демонстрація прихильності українців ідеї «русского мира». Водночас не секрет, що українські віряни масово відходять від церкви Московського патріархату…».
Організація такої ходи може бути пов’язана з тим, що недавно Верховна Рада звернулася до Константинопольського патріарха з проханням про визнання автокефалії Української православної церкви. Організатори ходи мають на меті аргументувати перед Константинополем, що, мовляв, українській церкві ніяка автокефалія не потрібна. І спонсорують цю ходу ті самі політики, які підтримували Антимайдан. Можна було б засумніватися, якби на початку колони в Святогірську не були так помітні нардепи від «Опозиціного блоку» Олександр Вілкул і Вадим Новінський. Цю ж саму колону оточили люди у формі російських «казаків» й очолили її.
До провокацій зі сторони прихильників «русского мира» з сепаратистською символікою силовики готові. Нацполіція по всій Україні постійно моніторить ситуації з хресним ходом, а в разі необхідності буде задіяна Національна гвардія. А спікер парламенту Андрій Парубій переконаний, що Кремль підготував провокації в день зустрічі двох походів у Києві 26 липня – за день до запланованої зустрічі. Голова Верховної Ради закликав керівництво МВС і СБУ провести профілактичні бесіди з ініціаторами цих дестабілізаторів, щоб не допустити використання імперської символіки і уникнути будь-яких провокацій. Однією із версій правоохоронців є те, що терористи можуть «пригледітися» до цієї ходи, аби використати її для власних цілей, якщо такого не заплановано вже зсередини.
Тому для охорони громадської безпеки та порядку на міжвідомчій нараді керівників силових структур України в середу, 20 липня, було створено координаційну Раду, до якої увійшли представники Служби безпеки України, МВС, поліції, Нацгвардії і прокуратури. На початку наради голова СБУ Василь Грицак заявив, що правоохоронці виробили консолідовану позицію щодо проведення заходів для гарантування безпеки хресного ходу.
«До СБУ надходить інформація з різних джерел про присутніх серед віруючих провокаторів, тому відповідальність за безпеку хресного ходу, безумовно, також повинні нести організатори цього заходу», — додав Грицак.
У свою чергу глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе зазначила, що завданням всіх правоохоронних органів є гарантування безпеки учасників ходи.
«Ситуація у нас неспокійна, і ми не відкидаємо, що хтось використовуватиме хресну дорогу для провокації. Ми повинні розуміти, що будь-яка ситуація може бути використана нашими ворогами», — заявила Деканоїдзе.
Українці й самі розуміють, до яких наслідків можуть призвести такі організовані провокативні акції. Тож на місцях не чекають вказівок згори. Кілька днів тому, в понеділок, 18 липня, хресний хід УПЦ не пустили до центру Житомира. Активісти й учасники АТО не пропустили «хресний хід» до центру Житомира. Близько 50 громадських активістів, учасників АТО, представників «Правого сектора» протягом півгодини перекривали відрізок траси Житомир – Чернівці, блокуючи проходження «хресного ходу за мир», організованого Українською православною церквою Московського патріархату, центральними вулицями Житомира.
«Нашою метою було не допустити проходження ходу центральними вулицями Житомира. Зокрема, по вулиці Чуднівській і по проспекту Миру, де дислокується 95-та житомирська окрема аеромобільна бригада. Військовослужбовці цього підрозділу загинули у війні на сході України. З учасниками ходу нам вдалося дійти згоди, щоб маршрут їхнього руху був змінений», — пояснив один з організаторів пікету Олег Черняхович.
Сепаратні рухи й далі набирають обертів, як під куполом Верховної Ради, так і серед пересічних українців. Тож, перш ніж робити якісь висновки та припущення, варто аналізувати та розмірковувати над тим, що відбувається навколо.
Підбиваючи підсумок усьому сказаному, однозначно – Москва й надалі сподівається підгорнути під себе Україну. Відчувши серйозне протистояння на сході України, російські спецслужби намагаються розгойдати ситуацію із середини країни. І роблять вони це у вкрай нехристиянський спосіб, намагаючись прикрити свої злочини вірою у Бога.
о власти делаем выводы, включаем мозги и готовимся к новым выборам.
а то что то власть напрягает очень.