Рибалки за тиждень 33 рази порушили рибоохоронне законодавство
У період із 13 по 20 березня 2019 року інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксували 33 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено п’ять протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), 27 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та один – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).
У порушників вилучено 3 кг риби та 8 од. заборонених знарядь лову (сітки). Накладено штрафів на суму 1 830 грн. Збитки, завдані рибним запасам, становили 425 грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові говорили про проблеми розвитку публічного простору
Для прикладу, 14 березня на р. Десна поблизу с. Гірки Новгород-Сіверського району затримано місцевого жителя. Чоловік за допомогою сітки встиг виловити по одній особині окуня, плоскирки та рака. Збитки становили 76,5 грн.
У Менському районі на р.Десна, поблизу с.Локнисте виявлено місцевого мешканця. Використовуючи заборонені знаряддя лову – сітки зяберні, в кількості 2 шт., – правопорушник виловив 5 екз. плітки загальною вагою 1,5 кг. Збитки становлять 425 грн.
20 березня на р. Убідь викрито жителя смт Сосниця. Чоловік за допомогою сітки зяберної спіймав по одному екземпляру ляща та щуки. Завдано збитків на суму 510 грн.
На осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ передані до районних судів області для притягнення порушників до відповідальності. Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено.
15 березня під час перевірки законності реалізації водних біоресурсів на ринку в с. Мала Дівиця Прилуцького району виявлено жителя с. Богданівка, який продавав живу рибу – карасів сріблястих, загальною вагою три кг. Документів, які підтверджували б законність придбання риби, та сертифіката якості в чоловіка не було. На громадянина складено протокол за ст. 88-1 КУпАП. Санкція статті передбачає накладення штрафу від 540 до 1 700 грн. Матеріали справи передано до Прилуцького районного суду.
Нагадуємо, що для продажу водних біоресурсів треба мати документи, що підтверджують законність її придбання (товарно-транспортну накладну, в якій зазначено, де придбано рибу) та сертифікат якості.
В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та Порядку придбання чи збуту риби – прохання повідомляти за вказаними номерами телефонів.
Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля