На Валу розцвіла сторічна вишня – антипка (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2019/05/59460659_10157168701892612_7747533789760323584_n-e1557146648169.jpg)
На Валу розцвіла унікальна для нашого регіону вишня – антипка. Декоративне дерево. Саме цей екземпляр має понад сторічну історію. Звернули на неї увагу працівники заповідника «Чернігів Стародавній», коли ботаніки з Києва обстежували інші дерева.
«Уже давно нам рекомендують взяти цю вишню під охорону держави. Адже це унікальне для Чернігова дерево має досить давню історію й починає обростати легендами. Одна з них: якщо на його кору покласти монетку – то в чомусь поталанить. Сьогодні біля неї залюбки фотографуються туристи. Проте ця вишня потребує допомоги – вже є тріщини в стовбурі, їх треба замазувати. Надання захисту держави як об’єкту дало б можливість кваліфікованої допомоги ботаніків для цього дерева», – розповідає Сергій Черняков, вчений секретар національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Корюківці зацвіли яблуні
За його словами, наразі в Чернігові небагато екземплярів таких вишень. Зокрема на Валу та Болдиних горах.
Фото Andrii Kazun