Саморозвиток, аналітика та історія: відомі чернігівці розповіли про свої літературні вподобання
Середньостатистичний житель України за рік прочитує 9 книжок. Здебільшого надають перевагу паперовим виданням. Про це свідчать дані опитування Research & Branding Group, проведеного в листопаді минулого року. Люблять читати і на Чернігівщині. Своїми літературними вподобаннями поділилися відомі жителі міста.
Так, народний депутат України Сергій Гривко зазначив, що відколи прийшов працювати до Верховної Ради, часу на читання зовсім поменшало. Зараз основна його література – це законопроєкти. Але він розповів і про улюблену книгу.
«Мені дуже подобається книга Джона Кехо «Підсвідомість може все». У ній можна знайти цікаву інформацію про саморозвиток і мрії, які закладають фундамент майбутнього. Рекомендую для читання усім», – зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що читають чернігівці: містяни поділились літературними вподобаннями
Часу на читання поменшало й у відомого чернігівського історика Сергія Бутка.
«Карантин для нас в Українському інституті національної пам’яті багатократно збільшив робоче навантаження. Вільний час для читання художньої літератури тепер практично відсутній. Читаю і вивчаю, перечитую знову і знову книги з історії України. Однією з книжок, до якої постійно повертаюся, є «Братня навала. Війни Росії проти України XII-XXI ст.». Дуже повчально. Сучасна російська агресія проти України – це продовження всіх попередніх. І гібридні її форми теж почалися не з 2014 року», – розповів Сергій Бутко.
Чернігівський журналіст Олег Головатенко надає перевагу книгам, які аналізують інформаційні, економічні та культурні процеси в сучасному світі.
«При цьому в мене купа недочитаного. Та сама Христя Фріланд «Плутократи». Виною всьому – брак вільного часу, якого з карантином стало ще менше. Іноді важко впіймати концентрацію. Краще встигаю викладати власні думки в соцмережі. Іноді вони йдуть бурхливим потоком», – ділиться Олег Головатенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Недільне чтиво: книги, що читаються на «одному диханні»
Директор літературно-меморіального музею-заповідника М.М.Коцюбинського та нащадок відомого чернігівського письменника Ігор Коцюбинський наразі читає мемуари.
«Перечитую книжку мемуарного жанру Михайлини Коцюбинської «Мої спомини». Тут описаний життєвий і творчий шлях Михайлини Хомівни, її незламність під час переслідувань у 60-ті роки ХХ століття. Громадська та літературознавча діяльність Михайлини Коцюбинської, спогади про Чернігів 30-40-х років і про друзів», – зазначив Ігор Коцюбинський.
Отже, вподобання в кожного різні. Вибір книжки залежить від інтересів і життєвих цінностей людини. Та психологи кажуть, що книга має бути невід’ємною частиною життя. Адже, захоплюючись читанням, людина покращує власну грамотність, розширює словниковий запас і збагачує свою мову.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv