Культура

Недільне чтиво: книги, що читаються на «одному диханні»

 

З книгами відбувається те ж саме, що і з людьми.  Хоча ми з багатьма із них знайомимося, але лише деяких обираємо собі в друзі, в постійні супутники життя.

Більшість читачів не люблять читати маленькі книжки, вважаючи їх нецікавими або легкими у всіх сенсах. Представлені вашій увазі невеличкі книги доводять, що це не так.

«Старий і море» Е. Хемінгуея. Ця книга подарувала автору Пулітцерівську і Нобелівську премії. Зовсім непогано для книги у 110 сторінок!

«Людина не для того створена, щоб терпіти поразки. Людину можна знищити, але її не можна перемогти », — основна ідея повісті, що вже давно стала сучасною класикою. Історія рибака Сантьяго — це історія нелегкого шляху людини на землі, яка кожен день веде боротьбу за життя і разом з тим прагне співіснувати у гармонії та злагоді зі світом.

A._Kamyu__Postoronnij._Chuma«Сторонній» А. Камю. Ця робота ще одного Нобелівського лауреата — свого роду творчий маніфест, що втілив у собі  пошук абсолютної свободи. Повість написана в незвичайному стилі — короткі фрази в минулому часі. У ній розкривається історія людини, яка вчинила вбивство, но не розкаялася,  відмовилася від захисту в суді  та була  засуджена до смертної кари. Перша фраза книги стала знаменитою: «Моя мати померла сьогодні. А може і вчора, не знаю точно». Це глибоко філософська робота, що принесла її автору світову популярність.


Скотний двір» Д. Оруелла.
Повість, що названа самим автором казкою, є алегорією тоталітарних режимів 1930-х рр.  На сотні сторінках автор малює революцію на фермі, де тварини витісняють своїх господарів. Бездумні вівці, що йдуть за кожним диктатором, свині, які всюди шукають свою вигоду, розумний осел, який бачить, що діється навколо, але так нічого і не робить,  трудівник-кінь, який сліпо вірить в адміністрацію… Все це надто нагадує помилки людей.

big«На західному фронті без змін» Е.М. Ремарка. Ця історія про «втрачене» покоління молодих людей, які пішли на фронт під час першої світової війни. Герой книги розповідає про людей, відрізаних від спокійного життя, а також про тих, хто залишився їх чекати. Цей твір не є ні обвинуваченням, ні сповіддю. Це тільки спроба розповісти про покоління, яке погубила війна, про тих, хто став її жертвою, навіть якщо врятувався від снарядів.

«Страждання юного Вертера» І.В Гете. Ця книга підняла хвилю самогубств після першої публікації, що згодом було названо ефектом Вертера. Цей ефект був такий сильний, що в ряді держав влада заборонила розповсюдження книги.

Роман розказаний в листах між темпераментним молодим чоловіком Вертером і його більш спокійним другом. Трагічна історія молодої людини, яка не знайшла відповіді на своє почуття та була  відкинута суспільством,  породила низку продовжень і наслідувань.

2502«Портрет Доріана Грея» О. Уайльда. Твір — найкращий з творчої спадщини великого письменника,  що дає найбільш повне уявлення про його яскравий, багатогранний талант. Це історія людини, яка зробила сенсом свого існування пошуки нових, все більш витончених відчуттів і вражень. Прямуючи обраним шляхом, залишаючи за собою скалічені долі, розбиті серця, прирікаючи людей на загибель, головний герой і сам стає вбивцею.

Цей роман, здобувши скандальну славу і викликавши суперечливі оцінки сучасників, став шедевром англійської художньої прози.

«Заводний апельсин» Е. Берджесса. Книга  написана автором за три тижні, щоб швидко заробити грошей. Історія розповідає про банду жорстоких тінейджерів. Це — одна з найбільш захоплюючих антиутопій XX століття, де  терор підліткових банд стикається зі нищівного міццю держави. Книгу варто прочитати тим, кому  подобаються фільми Стенлі Кубрика.

«Ніч» Е. Візеля. Книга лауреата Нобелівської премії — спогади про пережите в німецьких таборах смерті. Найбільш продавана і найвідоміша книга  про Голокост. Це історія депортації 15-річного Елі Візеля і його сім’ї восени 1944 р. з румунського містечка Сігата до Освенцима, історія про життя і смерть в концтаборі,  історія страшного маршу, в кінці якого хворіє і помирає батько Візеля. І справді, важко не назвати цей твір книжкою про втрату віри.

«Кандид» Вольтера. Філософський твір, що вражає своєю неординарністю. Автор дотепно висміює людські пороки, іронічно розмірковує про світ, повний забобонів, насильства і дурості. Авантюрний сюжет, велика кількість комічних ситуацій, гротескних образів, безглуздих збігів обставин, веселе нагромадження неймовірних подій і фантастичних пригод, блискучий стиль  роблять цю повість захоплюючим і легким читанням.

image_141«Маленький принц» А. де Сент-Екзюпері. Зворушлива і дуже сумна казка, написана романтиком на схилі своїх років про людину і самотність, про любов і дружбу, про те, що автор вважав найважливішим у своєму житті.

Ця книга — джерело мудрих цитат. Одна з тих книг для дітей, що насправді є книгою для всіх віків. Деякі читачі знаходять кінець книги дещо складним для дітей, а деякі вважають його складним і для дорослих.

Ще статті по темі

Один коментар

  1. Давайте еще обзоры фильмов разных-интересно

Back to top button