Чернігівщина вражає : маєтки місцевого Дракули
Постать Василя Дуніна-Борковського, чернігівського полковника та генерального обозного, одного із найближчих соратників Мазепи, неоднозначна в історії Чернігівщини.
Його біографія рясніє білими плямами. Прославився він своїми «різноплановими здібностями»: з одного боку — щедрими пожертвами багатьом храмам (на його кошти була проведена реконструкція Спаського та Борисоглібського соборів, П’ятницької церкви, побудовані церкви Вознесіння та Петра і Павла, повністю відновлено Єлецький монастир та Чернігівську фортецю). Така щедрість вражала сучасників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невідома Чернігівщина: вітряк поблизу села Купчичі (Фото)
З іншого боку вже тоді виникли сумніви — чи не хоче він таким чином спокутувати свої страшні гріхи перед Господом, адже за його життя ходили чутки про його зв’язок з нечистою силою. Ця розповідь була підхоплена та швидко поширилась серед містян. Та, на жаль, в Україні не знайшлося письменника, який подав би цю історію так, як Брем Стокер описав легенду про волоського князя Влада ІІІ Дракулу. Тому і досі вона залишається місцевою легендою — хоррором.
Цей запаморочливо багатий чоловік наприкінці XVII ст. мав величезні володіння на Чернігівщині. У с. Великий Листвен він мав садибу, яка поступалася лише садибі Мазепи на Гончарівці у Батурині.
Причому ця садиба розташовувалась на острові, оточеному болотом, ще у додаток з ровами та валами. Все це додає ще більше містифікації у біографію цієї непересічної людини.
Великий Листвен. Реконструкція. Малюнки О. Бондаря
Зараз збереглася оборонна двоповерхова церква, відреставрована, частина дерев’яного будинку, оборонні вали та рови. Це варто обов’язково подивитись!
Великий Листвен. Михайлівська церква.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Джерело: Чернігівщина туристична